View Single Post
Staro 14.12.2010., 20:32   #188
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Takvi problemi muče, uz naravno ostale, i moju buduću struku. Moramo ispravljati pogreške koje smo radili prije i spriječiti greške u budućnosti kako bi nešto ostalo i budućim naraštajima.
Prije koji mjesec gledam 3Sat prilog, u kojem nekog plasticara obasipaju pitanjima mladi studenti. Zadivljuje ih kako plemenita grana njegove korektivne kirurgije mijenja kvalitetu onih koji su rodjeni s nekom vecom kozmetickom manom. I kako mu daju toliko komplimentata, on na trenutak stane i odgovara suprotno od ocekivanja novinara. Kaze kako je korekcija potpuno zasjenjena objescu zelje za redefiniranjem nesavrsenog u savrseno. Znamo da jedino staticna umjetnost oblika ili forme, moze nesto nesavrseno stvoriti u savrseno. To jasno ne vrijedi za ljude. I onda na tragu nase teme odgovara ovaj mestar i kaze :

- Dodatni pomak otkrica i napredak u plasticnoj korekciji ocekujte tek za 10-tak godina!

ovi ga pitaju a zasto tek tada? On im kaze :

- Zato sto ce toliko trebati da se isprave sve stete koje su moje neodgovorne kolege napravile ljudima u proslh 10 godina. Imamo novu granu koja se zove korektivna korekcija ucinjene stete prvih ispitanika!


Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Danas trpimo posljedice toga...Ali i učimo iz naših grijeha.Razumjeli smo se, poštovanje
Razumni i ponizni uvijek uce iz svojih i tudjih. Ucini nas sve ponosnim u svom buducem zvanju kolega Swarm.

Cak i ako ti ponude drugu generaciju ionskih full range zvucnika, ostaj na dobrobiti covjecanstva

eVo jedne analogije za kraj, koja ce upravo tebi biti najbolje bliska. Na nasim stolovima ili u garazama drzimo toliko (danas sve manje) metalnih predmeta, ili, koji su estetski oblikovani nekim dijelom metala. Kad isti biva u dodiru s vodom znamo kako reagira i koji se procesi desavaju. Da ne spominjemo zub vremena i ostalo. Cim vidimo hrdju - hvata nas uzas!

Tko voli vidjeti hrdju na svom metalnom ljubimcu? Na nekom uredjaju ili na predmetu? Nije lijep prikaz. Posebno nije lijepo ili pozeljno porezati se na takav vrh. Ali mi od tog metala trazimo da robuje nasim potrebama. Drzimo ga u, za njega neprirodnom stanju kao kultviranu estetsku formu za obradu. Ali ostavimo li ga duze da stoji slobodno.... sto se desava?

Prvi znakovi hrdje su za nase oci uzas, ali za metal su samo znakovi povratka. On se zeli samo vratiti svojoj kuci Swarm. Izvornom obliku iz kojeg je nastao, te zeli ostati ono sto je oduvijek bio : RUDA!

Tako se i mi moramo vratiti svojoj kuci prirodi i njenim resursima koji nam stoje na usluzi
Visage je offline   Reply With Quote