Tema: T-Mobile LTE
View Single Post
Staro 26.02.2012., 22:15   #49
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Mene zanima npr. ako imam mob koji mi podrzava LTE da li ce se on spajati automatski u podrucjima pokrivenosti na LTE signal, a tamo di ga nema da se spaja na 3G? Jel to uopce moguce?

I jel ima kakvih pomaka sto se tice pokrivenosti?
Da chipovi omogućeni za LTE su automatski podržani i za 3G, 2G....

nema pomaka jer još vlada nije raspisala koncesije za LTE, vipnet je ponudio 100 miliona kn za koncesiju uz uvijet da se definitivno ukine harač od 6% ali još nema odgovora iz vlade, jer bi uz tih 100 milona u slijedećih 5 godina podosta više uložio u samu mrežu, a neće moći toliko koliko planiraju i koliko treba ako ostane namet od 6% a niti ne žele koliko sam shvatio, ne žuri im se kako kažu mogu još dvije godine ostati na sadašnjoj tehnologiji bez većih problema, ako treba.
Nešto se šuška da je Linić najavio raspisivanje ove godine ali ne znam za sigurno

uglavnom postoji i još jedan problem a to je da se okolne zemlje još nisu makle sa analogne tv, rok je 2015. pa se u početku niti ne bi mogla koristiti frekvencija na 800Mhz koja je najprodornija nego bi se koristile frekvencije na 1800Mhz i 2600Mhz koje nemaju toliki domet vjerovatno bi se prvo ipak pokrivala opet veća središta, sve zbog toga da ne dolazi do interferencije sa analognim televizijama sa susjednim državama, a 2015. bi bilo moguće koristiti i 800Mhz u potpunosti a do tada bi već bilo i puno više uređaja sa LTE chipom na biranje

inače ove godine u svijetu kreće u rad oko 80 LTE mreža a mi smo za ovu godinu za sada li la

eto nadam se da sam uspio objasniti trenutno stanje ovako iz glave odprilike

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 26.02.2012. u 22:35.
Old friend je offline   Reply With Quote