View Single Post
Staro 08.09.2008., 12:54   #1
- n30 -
Premium
Moj komp
 
- n30 -'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Medulin
Postovi: 126
3d modeliranje interijera i eksterijera

Bok ekipa,

Treba mi program za izradu kuće sa okućnicom i svih soba sa namještajem unutar kuće a da poslje to budu fotorealne slike, to mi je najbitnije da se slika cijele kuće može ukomponirati u već slikanu sliku s aparatom i da se ne vidi razlika. Surfajući po netu i po forumu naišao sam na brdo programa pa mi se sad teško odlučiti s kojim početi. Naime, sve mi je to novo, nikad nisam modelirao. Volio bi se s tim baviti dalje u životu pa ne bi htio početi s najosnovnijim programom. Šta bi vi preporučili, početi odmah s nekim profesionalnim programom (novac nije problem) ili početi se učiti na nekom jednostavnijem pa poslje prijeći i dali to ima smisla?

Od jednostavnijih naišao sam na :

Arcon moj dom i Arcon vizualna arhitektura
Google Sketchup
3D HOME ARCHITECT Home & Landscape Design Suite 8.0
Rhino3D (ispravite me ako griješim da su jednostavni )

Kao profesionalniji bi bili:

3ds Max (ima i verzija VIZ kao samo za arhitekturu)
Cinema 4d
Archicad 12 (nekako mi se čini da bi najbolje bilo započeti s njim ali ne znam dal pruža fotorealne slike poslije)
Autodesk Revit

Zanima me, da li je moguće napraviti kuću s okućnicom u nekom od ovih jednostavnijih programa pa to exportirati i renderirati s nekim jačim programom da dobije na fotorealnosti (Tu se pravim ko da znam nešto, u biti prije 2 dana sam saznao šta je to render )

Unaprijed veliko HVALA!!

pozz
__________________
- carpe noctem -
- n30 - je offline   Reply With Quote