Tema: E Cigarete
View Single Post
Staro 19.03.2017., 10:04   #1129
Pak
Premium
Moj komp
 
Pak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Ploče
Postovi: 264
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Što mi efektivno znači razlika između wattage i temp moda?
U wattage/power modu određuješ koliko snage puštaš na coil (grijač), temperatura pare raste koliko podižeš watte.
U temp/TC modu određuješ kolika je temperatura pare, uređaj sam određuje koliko snage mu treba za doć do zadane temperature. (postavi se samo gornji limit snage)
Ne mogu sve žice/grijači se koristit u TCu. Stainless Steal, ni200, NiFe320 su najčešće žice/grijači koji se koriste u TC modu.
U watage modu to su kanthal A1, NiCr80 i Stainless steal. Bitno je znat da ni200 i NiFe320 ni u kojem slučaju ne smiješ koristiti u wattage modu. Jedino SS može i u jednom i drugom modu.

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Jel ima veze debljina coila s time koliko jako smijem odvrnut snagu u watt modu?
Iz aspekta sigurnosti - ne. Što se tiče osobnog doživljaja- up to you, sve ovisi voliš li više pare, manje pare, više arome, manje arome, toplija par ...

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Kako se otpor žice i debljina odražava na okus/ doživljaj?
Generalno, viši otpor - manje pare i više arome, niži otpor - više pare a manje arome (u ovom slučaju je i veča temperatura u wattage modu)

Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
Imam neke postavke za hard/normal/soft puff, koji se parametri mijenjaju kad to diram?
Pretpostavljam da su to presets na uređaju, unaprijed definirane snage i ostale "sitnice" koji uređaj sam odrađuje kad stisneš fire.

pogledaj ovaj link što se tiče vrsta žice, pravljenja grijača, ohmov zakon ...
Pak je offline   Reply With Quote