View Single Post
Staro 24.11.2021., 18:48   #378
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Da ne pisem ponovo, iz teme koji mobitel kupiti:
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Oke ovakova je situacija za Realme GT Master.
Kameru kome je bitna imate gori, vrlo sam se potrudio oko slikanja.
Ekran, što se boja tiče, je po mom osobnom mišljenju lošiji malo nego OP5T. Vivid preset na Realmeu, je manje "Vivid" nego normalni na OnePlusu, pa boje nekako izgledaju ispranije po tranziciji. Ali Optic AMOLED od OP i je neka nabrijana verzija sto se boja tiča. 120 hz, ko na svemu drugom(TV,komp) ja ne vidim razliku. Ko voli nek izvoli.
Zvučnik(loudspeaker), lošije kvalitete zvuka, krckaviji, više se čuje šum na max, malo tiši.
Zvučnik za pozive nisam još testirao, niko me nije zvao, lucky me.
Kvaliteta izrade po meni dovoljno dobra. Volim što nije staklo zada, mrzim taj trend.
Baterija, punjenje, najveći hit ikad. Ni ne okreneš se mob sa 20 na 80%. Traje okej, moje benchmark, od ujutro do navečer bez problema prolazi. Noći potroši 8% baterije u standbyu.
To je to od hardveraja.
Software
Launcher - katastrofa, opcija nema ništa, livo od home screena je google discover kojeg mozes disjeblat ne možeš makit, uvik je tamo. Home screen mora bit prvi ekran. Jedini cool feature je slajdanje da se smanje ikonice, ali not worth it, Nova launcher je instaliran i trajno će zamjeniti ovo.
Rupa na ekranu - pobogu, kupio sam mob jer sam mislio da se može sakrit, ali ne, realme je odlučio da uvjek moraš gledat tu točku, osim za full screen aplikacije i uz to ručno moraš za svaku aplikaciju namistit da se gasi u full screenu. Otkaz onome ko je to odlučio, po brzom postupku.
Clone Phone - App data se ne klonira, mislim da mi je samo Sleep as android prebacio podatke, ostalo sve fail. Ogroman bug, misli da je to OnePlus krivnja, a možda oboje ista je frima, trasnfer nije radio zbog pokušaja prijenosa Home Screen layouta u nekom od podmenija, nakon sto sam to iskljucio u par min je kompletna transfer 30+gb bo gotov.
Settingsi - isto loše napravljeno, za isključit spell check moraš zvat šamane upomoć. Lockscreen sliku ja ne znam promjeniti. Jednostavno ne znam, opciju nisam našao nigdje, ni iz galerije ni u settingsima, tako da mi ostaje stara transferirana od OnePlus-a, mislim znam da negdje mora postojati, ali pojma nemam gdje.... Nisam previše tražio dobra je i oneplusova.
Bugovi - Strasan bug mi je off screen gesture za upalit flashlight. Upalit je možes ali ugasiti ne ugasiš, on je upali odma :fail: i izgasi se kad se otkljuca mob, meni osobno glupo

Amo sad malo na pozitivnu stranu.
Brzinom neusporediv prema OP5T, al on je zastario vec. Face unlock leti, fingerprint je isto famozno precizan i brz, malo mi smeta sto se ugasi pa moras podignuti ili double tap mob za aktivirat ga.
Always On display, napokon... samo pohvale ništa mi ne fali.
Notification bar je dobar, ko sto bi ocekivao da ce bit.
Task manager skoro odličan imaš sve opcije, Lock, Split screen, Mini window, floting window, ali fali mi App Info, da mogu force killat app na brzinu, to nema, to bas fali.
Ima Scrolling screenshot to mi je drago. To sam koristio i koristit cu, a ove neke druge đinđe kao što je quick launch smart sidebar nisam koristio još.
Ima clone aplikacija koje je OnePlus izbacio, ali nazalost samo za njih par predefiniranih, ne za sve što meni treba. Ima i System cloner koji mi se cini ok, ali treba mu 5-6 sekundi da se uđe i izađe u/iz njega

Jesam li zadovoljan. Uglavnom da. Najveći nerješivi problem mi je rupa od prednje kamere koju ne možeš sakrit...
Ako imate kakvih pitanja slobodno.
OuttaControl je offline   Reply With Quote