View Single Post
Staro 02.05.2014., 08:42   #16
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Pozdrav kolege.

Evo, da ne otvaram novu temu ću isto ovdje postati.
Uzeo preko ebaya stick od 64gb za smiješne pare, zapravo mi je odmah trebalo biti sumnjivo.
Spojim ga, prepozna ga, sve super. Natrpam uvijek prvo najbitnije stvari i dokumente koje si ne mogu priuštiti da izgubim. Sve super.
Onda si idem prebaciti seriju u full HD-u, i bam, ne može kopirati fajl veći od 4gb. - Sve jasno, samo trebam format sa fat32 u NTFS.

I sad tu kreću problemi. Nikako to da uspije, uvijek win baca "unable to complete format", nikakvi oni školski tweakovi u policy tabu (Optimize for performace) ne pomažu. Kada sam ga išao formatirati sa nekim partition managerom, dobio sam unusable disk. Na trenutak sam mislio da ga mogu bacit jer nije reagirao na ništa, uspio sam ga oživit sa ovim HDD low level format toolom nekako da ga win prepozna, pa formatirat nazad u fat32 i sad radi.

Mislim da je tu priča vrlo jednostavna, da je stvar u tome da kapacitet NIJE tih 64gb kako se prikazuje, i da zato ne prolazi format. Jesam li u pravu?

I sad koje su mu opcije? Probat formatirat stick na manji kapacitet u NTFS pa vidjet da li prolazi?
Ili najbolje da vraćam to i spominjem selleru rodbinu?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote