View Single Post
Staro 26.02.2009., 17:14   #23
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Debian > vrlo,vrlo dobar...ali prestari paketi
E više nisu prestari, Lenny je tu.
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ma acd see sam počeo koristit davno samo za printanje i resizeanje slika, a na visti sam ga koristio stalno jer je onaj picture viewer na visti teško sranje, sve slike su nekako deformirane u njemu. pa sam sad i nastavio, najviše ga volim zbog crne pozadine.
untisumpora
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ma koristio sam jedno kratko vrijeme suse zbog programiranja u kdevelopu (na faksu) i sviđala mi se stabilnost i ne-blokiranje linuxa, jer mi win stalno malo blokiraju (zablokira se start traka pa lupaj po task manageru 15 sekundi dok se ne odblokira). vjerojatno neki konflikt neke aplikacije ili drivera, ali to ne mogu rješit jer neznam kako, a imam instalirano samo 20tak programa koje aktivno koristim, uopće nemam smeća na kompu, pa mislim da bi linux dobro legao.
sto se tice "stabilnosti i ne-blokiranje linuxa" to je jako varijabilno o linux distribuciji a i o tvojem (pred)znanju. Barem 5 godina sam svakodnevno koristio istu instalaciju windowsa xp i zadnji dan je OS radio jednako brzo i stabilno kao i prvi. Makar je hrpa softvera prosla kroz njega, hrpa hardwerskih zamjena no windowsi su sve to fino izdrzali. Sva "smrzavanja" koja su se eventualno dogadjala su samo posljedica loseg napisanog programa te je ctrl-shift-esc kombinacija i terminacija procesa rijesila stvar instantno. Sa ubuntuom nisam imao tako lijepa iskustva iako je na prvi pogled OS iznimno ugodan. No gnome se znao ponekad smrznut a pogotovo kde (na kubuntuu) te bi bilo nuzno ponovno logiranje, ili restart. Uglavnom frustrirajuce iskustvo nakon par tjedana koristenja. Preporuka ti je da preskocis tu distru i probas nest drugo (opensuse mozda, no moj favorit je zenwalk).
Svaka distra ti uglavnom podrzava isti hardver, ovisno o datumu kad je izdana - kernel novijeg datuma, bolja podrska za noviji hardver. Driveri su svi sastavni dio OSa tako da bi tvoj skener/printer morao proradit cim ga ustekas.

Zadnji savjet i finalna misao - ne vataj se linuxa ak nisi spreman učiti.
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote