View Single Post
Staro 11.01.2020., 09:53   #13970
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
D se i ja pridružim hvalospjevima u vezi Panasonica 55" GZ950. Kupljen direktno od uvoznika za BiH, cijena cca 10k kuna - 17% PDV-a (jer sam uzeo preko firme), 5 godina garancije.
Prešao sam sa 10 godina stare plazme (TX46-G20E) koja je otišla na sekundarno mjesto.
Osim stvarno top slike na 4K/HD materijalu meni je bilo bitno slijedeće:
- Da je prikaz SD signala dobar (jer kad navecer umoran budem u kući neda mi se tražiti nešto po disku nego uključim zemaljske kanale i lagano se resetiram). Ne da je prikaz dobar nego se mogu usuditi reći da je na razini stare plazme.
- Da OS i meniji ne lagaju (kad pritisnem tipku da treba sekunda da to odradi). Meni je apsolutno responzivan, na razini najbržih dumb TV-a, My Home Screen 4.0 i dalje vuče korijene još sa starih plazmi, svaka opcija je na svom mjestu, nema puno traženja. Eh da, kad pritisnem Power tipku, TV se pali skoro instantno (za razliku od plazme).
- Da ima neke bitnije aplikacije, tipa Netflix, Plex, itd. (ostale gluposti mi ne trebaju, imam dedicated box za te stvari).
- Daljinski kod mene ima plus jer je apsolutno identičan daljinskom od moje plazme + neke dodatne tipke (krivulja učenja - ravna crta). Minus daljinskog je što je i dalje plastičan (OLED serija bi trebala imati metalne) i što su neke decidirane tipke preblizu navigacijskim tipkama pa je čest pogrešan pritisak.
- Zvuk je glasan (ali ono, baš glasan). Navecer kad se sve smiri (i kad žena zaspi pored mene ) zvuk na 1 mi je preglasan.

Jedini minus trenutno mi je nedostatak "file browsera" tako da direktno mogu puštati filmove sa NAS-a bez potrebe za Plex-om. Čudna situacija, čak je i zastupnik slao upit, jer niži modeli (čitaj jeftiniji i slabiji LCD modeli) imaju tu opciju oduvijek. Kad bi to imao onda ja ne bih imao potrebu za decidiranim box-om. Plus mi je što daljinskim od TV-a bez problema upravljam sa box-om.

Ako netko ima još kakvih pitanja glede ovog TV-a slobodno pitajte.

TL;DR - Odličan TV pogotovo kad ga sa nadje na akciji, za one koji ne pate za Androidom i ostalim kompliciranijim OS-ovima.


Jesi uzimao u VTC?
DSA je offline   Reply With Quote