View Single Post
Staro 11.12.2019., 18:35   #235
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Uf jeste se raspisali, ..

Dakle, da razjasnimo opcije podesavanja na Philips EP 2221 apratu, i njegovim inacicama, radi se o ovom aparatu

https://www.philips.hr/c-p/EP2221_40...ti-za-espresso


Kod tog aparata se , prije samog pustanja u funkciju, moze podesavati temperatura vode tj posljedicno kave. Ima uputa kak se to radi, drzi se mislim tipka arome nakon sto je upaljen aparat, i tu se namjesta temperatur na nacin nize srednje visoko.

Da bi se to odredilo, postoji jedan mali ko lakmus papir koji se dobije s aparatom, i onda ovisno o otme koliko kvadratica na njemu poplavi , se odabere ta temperatura na aparatu.

IMO ovo nema nikakav utjecaj na gustocu kave koja izade, a na kvalitetu tak, vrlo mali.


Druga opcija podesavanja je jacina arome, to je na samom aparatu prije svake kave se moze odrediti jacina arome , ima 3 stupnja. Ja to uvijek stvljam na 3. najjaci stupanj, vjerujem vecina nas tak radi isto.

Treća opcija je količina napitka ajmo rec, duzina kave. Ima isto 3 opcije, kratko srednje dugo. JA uglavnom pijem na dugo jer volim vise kave. Espresa ak stavis na kratko dobis 2 gutljaja doslovno. Probao sam pit i kratku kavu i srednju, iskreno ne vidim nikakvu razliku u jačini, isključivo u količini napitka.

Četvrta opcija je sami mlinac, on je po defaultu namjesten na srednje mljevenje. Ja sam ga promjenio u najsitnije, od kad sam to promjenio talog mi je kompaktniji mislim, suši, kava nebih rekao da je jača, mozda mrvicu. Ono sto sam primjetio je da duze kuha kavu, ak je prije bilo 35 sekundi sad je 55. Cirka,


Poslikao sam kak izgleda kod mene kava srednja koju ja najvise pijem, koristio sam u ova nepuna 2 mjeseca 3 vrste kave, Lavaza Arome crema, Lavaza perfeto i neku iz Tenea na Trešnjevci za probu. Najbolji mi je Lavaza Perfeto, pa ide Arome crema i iskreno najlosiji mi je bio taj iz Tenea, kiselkasto nekak, i meni i ukućanima.



SAd sam uzeo u SLO neku , pa cemo to probati.

Što se tiče one ka pjenice na vrhu, svaka od 3 kave koje sam do sad kuhao je imala tu pjenicu, nebih rekao da kvaliteta kave ovisi o tome.



Ono sto pise AndroidSplit - mislim da je u aparatu problem generalno da radi prerijetku kavu. odnosno da bi trebao na najjačoj opciji arome raditi "gušću". jaču kavu.

Pa onda tko hoce stavi na manju aromu i blaži napitak.

Opet kazem , meni je ovo ok, stavim si malo mlijeka, al bas malo, malo secera one vodice i to mi je to, al nekom ko ja naviknut na domaće kave ovo je slabo.

Gledao sam i prije kupnje onaj 40minutni review Njemca koji mi se cini da je strucnjak za aparate za kavu, on je nahvalio aparat + kava je , koliko se moze vidjeti, iste strukture kao ova moja, izvana se to sve crno čini, i temperatura je dobra to je bas mjerio s aparatom.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote