View Single Post
Staro 21.12.2013., 16:34   #78
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ostale valute nisu nastale iz nicega, nego su nastale u normalnoj ekonomiji. Ja tebi napravim ovo, ti mene zauzvrat napravis ono ili mi das novce. Rad u zamjenu za novac.
Bitcoin je nastao iz nicega (zapravo, struja se trosi, koja se placa pravim novcima), uz puno sumnjivih stvari, i zacetnika koji vjerojatno posjeduje ogromnu kolicinu. A da uopce ne pricam o tecaju, koji ovisi iskljucivo o tome koliko ljude trenutno zanima bitcoin.

Mislim da nije dobro sto se u temama o bitcoinu rijetko nalaze svi argumenti protiv njega, i objasnjenja zasto bi bitcoin mogao propasti (od strane ljudi koji se razumiju, ne laika poput mene). Vidio sam da se sada, u doba visoke cijene, jako puno ljudi opeklo.
U krajnjoj liniji, kad se vidi kako je bitcoin nastao, te kako se trguje s njime, moze se naci puno poveznica s piramidalnim prijevarama.


Velim, super je sto su neki ljudi poput tebe zaradili sada dok je hype, ali lose je da onda svi steknu dojam da ce tako biti i u buducnosti. Ako se ne ostvari neki znacajan napredak (a s obzirom na vijesti iz Kine, bas i nece), onda ce puknuti u jednom trenutku slicno kao piramidalne i postati prakticki bezvrijedan. U odnosu na sysscoinove, dogecoinove i ostale sad ga drzi samo ime. Ako Kinezi odluce kupiti milijardu sysscoinova...
BTC je preživel puno veće probleme od trgovine u Kini.

Za tvoj info, ni ostale valute nemaju ništa iza sebe osim obećanja, tj. povjerenja.
Ili misliš da se sav novac koji kola da odštampati ili pretočiti u neki plemeniti metal

Ko je stekel dojam da će se moći zaraditi na njemu u budućnosti?
Nadam se niko jer je to sad u sferi ASIC -a.
Da se sa par grafa još kaj sitno povuć, ali LTC je daleko isplativiji (i riskantniji).
ZOX je offline   Reply With Quote