Tema: Slusalice
View Single Post
Staro 17.01.2020., 16:16   #2612
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Planiram si piknuti ANC slusalice, zbog izoloacije od svijeta, ureda, i što zbog toga da se mogu u sebe zatvoriti i slušati glazbu bez da ometam druge.

Gledam da se isprsim i uzmem WH-1000XM3. Skupe su, ali ako ću već kupovati bih si uzeo nesto pošteno. Zanima koliko su vlasnici njih ovdje zadovoljni njima, pogotovo sad nakon dužeg korištenja. Na pitanje da li se isplate je vjerojatno teško odgovoriti, jer ovisi o tome koliko tko sve te điđe-miđe voli i primjeti razliku u kvaliteti zvuka, ali svejedno, da li se isplate uzeti za cca 2.200 kn?
Kupio sam ih primarno zbog toga prije cca godinu dana, mozda malo manje.
U glasnom open space uredu uz muziku bi trebali skoro pa potpuno izolirati buku oko tebe. Nema kvalitetnih ANC slusalica koje tada/nakon nisam isprobao.. nijedne nemaju ANC ni priblizno dobar i raznovrstan kao XM3.

ANC ne moze sam po sebi skroz eliminirati glasove i ostale zvukove visoke frekvencije, tako da ne ocekujes cuda.. ali kad na to dodas muziku, vec od volumena iznad 30 na Windowsima ja ne cujem nista. Kod klasicne glazbe iznad 50 :P

Sto se tice isplativosti, nisam bas siguran da je sada idealan trenutak za kupnju. Patent i najava XM4 je vec objavljen.. najkasnije do 8/9 mjeseca ove godine izlaze. Pretpostavka je da ce ispraviti neke mane XM3, a i definitivno ce spustiti cijenu XM3 kada se pojave na trzistu.

Od tih nedostataka bi izdvojio nemogucnost povezivanja s vise uredaja istovremeno, katastrofalan mikrofon za pozive i opcenito nacin na koji su rijesili razgovor putem slusalica, earpadsi su ljeti vani neupotrebljivi - znojim se ko svinja na temperaturama iznad 25 stupnjeva s njima, a nerijetko i na nizim. Navodno su se neki ljudi zalili da touch komande podivljaju na temperaturi ispod nule, ali osobno to nisam dozivio te se moze u softwareu podesiti iskljucenje touch-a ako se i desi.

Ukratko, za 2200 ih ne bi uzeo, toliko sam ih ja platio prosle godine.. osim ako ti hitno ne treba najbolje sto ANC slusalice nude.
Mozes ih jeftinije od toga naci na Amazonu, a kada izade XM4 cijena ce im biti $350 ili max $400.. moci ces ih uzeti na nekom od EU amazona za par stotina kuna vise nego sto sada planiras platiti XM3. Za BF su u HR - ne sjecam se koji ducan XM3 bile 1750 kn... Mall.hr ih isto na Mall danima uvijek ima snizene.

ANC, udobnost ako nemas velike usi, app, zvuk i prakticnost/touch komande su sve redom A+

Vjeruj mi, nemoj ni razmisljati o ANC slusalicama srednjeg ranga.. te slusalice kao da ni nemaju ANC.. ili se isprsi za top klasu ili nemoj uzimati slusalice s ANC-om.


Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 17.01.2020. u 16:26.
FerrZG je offline   Reply With Quote