View Single Post
Staro 27.09.2017., 08:21   #3429
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Da, nema smisla tražiti neke prosjeke jer puno softvera ne može iskoristiti više jezgri. Nisam gamer, pa mi FPS-ovi ne znače puno, čak ni sam IPC (bez SMT/HT-a), ali za CPU render-engine, R7 je narodni preporod jer je i sam multithreading efikasniji. Konkretno, i7-5820k @4.4GHz 1290CB a R7-1700 @3.8GHz 1670CB (da ne davim sad sa matematikom, ukupno definitivno iznad Haswell-E).
Pa znači ti i IPC, jer bi ti sa slabijim jezgrama i sam multithread bio lošiji...

Ja bi to sebi ugrubo zdravoseljački objasnio da performanse ovise (tj. mogu ovisit) o 4 stvari: IPC, clocku, broju jezgri/threadova, zatim skaliranju tih jezgri odnosno efikasnosti SMT-a. U prve 2 stvari intel i dalje ima određenu prednost, ali je amd drastično smanjio razliku, a u druge dvije ne da je egal nego je amd čak u određenoj prednosti (zbog lakšeg gomilanja jezgri, efikasnijem SMT-u)

E sad kako će xy softver raditi ovisi o samoj optimizaciji (kakav će IPC biti kojeg cpu-a, kako iskorištava jezgre i smt itd.)

Zapravo ima i 5 stvar - instrukcije cpu-a, to recimo bubbi igra ulogu, nama vulgarisima više one 4 sirovinske stvari
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote