View Single Post
Staro 24.10.2018., 16:31   #4139
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Hm, clean install prije mjesec dana i odmah feature update na 1803, ako shvaćam ispravno...

Kaj si napravio sa NAS-om da je proradio - upalio network discovery, mapirao hostname u hosts, nekaj treće? Možda nas ima powersave mode koji ugasi diskove pa onda, kad nešto pristupi, pali diskove i zato imaš delay. Ako je disk mapiran i ako ga ovaj ugasi, onda Windowsi misle da je disk diskonektan? No onda bi to tako i pokazao u File Exploreru... Uglavnom, teško mi je ovako na slijepo procijeniti gdje tu leži problem, u Windowsima ili možda u postavkama NAS-a (ako je uopće u pitanju problem, a ne neki eco mode).

Ovo za ekstrakt rar file-a iskreno ne znam zakaj tako dugo traje. Znam da Defender u real time-u skenira podatke, ali titl bi trebao unutar sekunde biti ekstraktan. Probao sam sad ekstraktati WizTree sa zadnjom stable verzijom 7-Zipa i ekstrakta ga unutar sekunde, na i7 8th gen procesoru, ali u laptopu. 250GB NvMe SSD.

Start Menu se pali instantno, Win+Tab je Timeline koji je istinabog prilično traljavo napravljen i treperi svima. Sve mi se čini da bi trebao sa ProcMon-om pratiti procese koji drže thread dulje od tipa sekunde, što je meni znao gotovo uvijek biti Intel driver šugavi, ili Lenovo Controller na Thinkpadu.

Javi kad probaš prijedloge iz mog prošlog posta pa ćemo vidjeti dalje.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote