View Single Post
Staro 01.01.2016., 19:28   #67
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
Znam hrpu ljudi koja godinama radi isti usran posao za iste usrane novce uglavnom braneći svoju poziciju upravo ovako kako si ti to napravio. Prilike prolaze pored njih i drugi ih grabe. Znaš da ni ja ne radim ko konj. Imam periode kad projekti stisnu pa se ustajem ranije ali nikada moja djeca nisu zbog toga ispaštala niti bilo šta drugo (battlefield, pijančevanja, šta god).
Ja imam 9 satno radno vrijeme (sat vremena je obavezna pauza, jbg) i to je to. Kod kuće povremeno malo fušarim ali uglavnom rano ujutro jer se i inače rano ustajem (često vikendom i prije 6 iako nemam nikakve obaveze).
Iz HR sam otišao zbog drugih stvari a ne zbog financija iako je ovdje i financijski sve naravno puno bolje.
Ja sam i u HR odlazio u druge firme iako sam imao dobro plaćen posao. 2014. sam dao otkaz u firmi u kojoj sam bio apsolutno nedodirljiv. Zadnje 2-3 godine nisam ni jedan jedini dan došao na posao na vrijeme. Radio sam što sam htio i kad sam to htio.
Dakle, mogu shvatiti kad netko zazire od odlaska na zapad gdje se radi 45 sati dnevno (iako je to bulšit bez premca) ali ako se nisi maknuo sa iste faking točke već godinama a znaš da radiš za pola kikirikija - onda definitivno nemaš nikakvih argumenata da to braniš. I ne, 5.000 kn nije nikakva lova ma kako netko skroman bio.
Ti si svjestan da je kod nas u BiH prosjecna placa 3000kn, a puno ljudi radi i za zakonski minimalac od 1600kn, naravno protuvrijednost u KM? Nemoj me pogresno shvatiti, i ja sam bio u istoj situaciji kao i ti, bio "nedodirljiv" na poslu, dobro zarađivao, ali mi je toga svega bilo na vrh glave i htio sam više. I odem ja lijepo u tu Njemačku da zaradim to više, i naravno zaradim duplo više prvi mjesec. Ali samo materijalno. U ta dva mjeseca sam shvatio da ne želim imati brdo novca i skupi auto. Shvatio sam da je sreća puno manje od toga, a opet puno više, čak nedostižno onome koji gleda sve kroz novce.
Trenutno sam nezaposlen, ali mi nije žao što sam se vratio.
WraGG je offline   Reply With Quote