View Single Post
Staro 23.08.2020., 15:18   #579
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,983
Konačno sam se prešaltao na Ubuntu s novim kompom. Windows 7 izgleda da nije podržan (probao sam bootat stari NVME, nije krenulo dakle zaključujem da je to to, ain't got time for that) a windows 10 u moju kuću sam rekao da neće nikad. I tako bi

Malo me prcka to šta dosta aplikacija na koje sam navikao nisu dostupne pa sad mijenjam navike. Nisam još krenuo s wineom, nekako mi se čini da je ipak bolja adekvatna nativna aplikacija.

Zna li netko za neku solidnu alternativu rufusu na linuxu? Probao sam WoeUSB ali je taj malo slab s opcijama. Unetbootin je OK alternativa ali znalo mi se često događai da stick ne boota nakon što ga ovaj obradi.

Ispratio sam jučer i ručnu proceduru (naime, trebao mi je igrom slučaja mbr bootabialn USB) odavdje i, iako je izgledalo da je to odradilo sve kako treba, opet nisam mogao bootat stick.

Na kraju sam odradio sa E2B, ali moram marom raskopti dokumentaciju malo. Nisam siguran zašto, ali bootanje sa takvog sticka traje debelo predugo. Svaki put rebuilda meni, pa dok dođem do windows7 iso, pa dok je mountao boot.wim ajd bok. Je da je bio USB2.0 u pitanju, ali debelo je to predugo trajalo. Ipak mi je draže baciti na stick ono što mi treba nego održavati jedan mega stick sa tonom koječega gore.
mkey je offline   Reply With Quote