View Single Post
Staro 28.09.2018., 11:55   #2705
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor zwizard1 Pregled postova
Nije li on imao onaj famozni bug za sporije pokretanja programa? Skinio sam novi Mint 19 ( koji navodno odlično radi ) ali vremenski sam prezauzet pa čekam priliku da ga dignem na jednom x131e.
LM 19 ima problem sa predugim boot timeom. Osim toga na LM 19 ne radi kako treba network manager (za mobilni internet) tako da rješenje za spajanje na net putem WWAN modema još nisam našao.

LM 18.1 Cinnamon pak ima problem sa indikatorom temperature CPU-a koji se u sukobu sa novim kenelom no to se riješi sa dvije linije u kodu (naravno ako je korisniku taj indikator bitan, ako nije ni ne zna za problem).

LM 18.2 nisam probao, a LM 18.3 je teško smeće (skoro kao i LM 19)

Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Probam s Linux Mint xfce jerbo mi se fucka za estetiku. Jos jedno pitanje, dal mi je s 8gb rama i 35gb particijom za taj os potrebna swap particija?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Xfce (bez obzira na distribuciju) ima problem sa lock screenom (stari problem) no i to se da riješiti promjenom postavki lxdm lockera.

Novi Ubuntu (18.04) i LM 19 te ni ne traže da napraviš swap particiju već sami naprave swap file u home folderu

Inače, ti swap ne treba (osobno ga nemam ni na jednoj instalaciji) ako imaš više od 4 GB.




****
EDIT: Možeš probati i UbuntuMATE 18.04.1 (evo trenutno ga baš imam i isprobavam na T530 i nisam našao veće zamjerke):




Zadnje izmijenjeno od: bertone. 28.09.2018. u 12:04.
bertone je offline   Reply With Quote