View Single Post
Staro 04.04.2017., 10:26   #127
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Samo da podijelim još jedno iskustvo

Rigovi sa 2GB su no-go, nakon prvog rušenja sistema grafe su prepoznate sa 3GB i miner ne radi. Ako nema rušenja tj. radi se restart onda radi
Kroz vikend mi 2 puta nestalo struje tako da sam morao windowse reinstalirati na 3 riga

Nadalje, drugi problem je što sam u 2 riga imao Asus P5B matične ploče koje sa jednom grafičkom normalno prepoznaju 4GB rama, ali kad se ubaci druga ne prepoznaju više od 2.5GB rama, kada su 4 grafičke na ploči onda ne prepoznaje više od 1.5GB (iako je 4GB na ploči)
Postoji u BIOS-u ploče opcija "Memory remap feature" i kad se ona uključi onda je prepoznat sav ram, ali nema šanse da boota OS, a niti da započne instalacija istog (BSOD)
Probao razne opcije, spuštati takt memorije, podizati napone, igrati se s latencijama, ali ništa

Interesantna stvar je da u jednom rigu imam Intel DP965LT matičnu (znači isto Intel 965 chipset kao i na Asus P5B pločama) i ona nema takvih problema sa 4 grafe upiknute, na ploči je 3GB memorije, prepoznato je 3GB i radi bez problema

Umjesto jedne P5B ubačena Abit KN9 Ultra i ona prepozna svu memoriju i radi sa 4 grafe.
Sada samo čekam da mi dođe još jedna Gigabyte 970A-DS3P da zamijeni ovu Asus P5B koja je trenutno u funkciji (dok opet ne nestane struje )
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote