View Single Post
Staro 08.02.2019., 15:52   #9
Jakic007
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
bilo koji router ti je bolji od ovoga što nude operateri,ono na što moraš paziti,jer router nekupuješ svaki dan(u principu na 5-10 godina pa se isplati malo dublje potegnut u đep) je -da ima gigabitne portove,da je "AC",da ima mogučnost taganja portova(postavljanje van id-a) i da pomogučnosti podržava neki od costom firmwarea,takvi ti negdje od 500-600 kn počinju,naravno princip je takav da što skuplje to bolje ali ovi jeftiniji služe svrsi ako nemaš nešto posebno u mreži što treba slagat.


Upravo tu imam dilemu oko future proofinga. Ne znam koliko mi se isplati investirati u neki recimo ac1900 dual band ruter sa dosta mogucnosti koje ne mogu koristiti jer sam u podsljemenskoj zoni(Gracani) osuden na bakar i po onoj karti planova uvodenja optike nema nikakvih naznaka da bih uskoro mogao dobiti bilo sta brze od 40 Mbps koliko imam sada.
Ocekujem prije 5G mainstream nego optiku realno kod mene haha.

Sto vi mislite? Da uzmem nesto jeftinije do 500 kn asus cisto da mi je dovoljno sad? Ili mozda neki mikrotik koji koliko sam vidio redovito dobiva azuriranja routerOS-a? Za asuse jeftinije sam vidio da nema toliko azuriranja ali se svugdhe prepouca stavljanje custom fw-a poput dd-wrt koji je non stop u razvoju. Zanimljivi su mi ti mikroTik ruteri radi otvorenosti i bezbroj mogucnosti. Inace, volim eksperimentirati s takvim stvarcicama i uciti nove stvari pa bih se mozda okusao u tome? Ferovac sam pa me to uzbuduje automatski.



Sent from my iPad using Tapatalk
Jakic007 je offline   Reply With Quote