View Single Post
Staro 24.01.2008., 00:28   #69
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Većina ljudi (pritom mislim na vandale) ne priča o video obradi, većina ljudi sere i lažu sami sebe. Skrivaju se iza onog čime se šačica ljudi na ovom forumu stvarno i bavi. Umjesto da vele točno za kaj im treba i nikom ništ. Ali ne, mora se prilikom kupnje Q procesora nabrojati sve živo i neživo, samo da se ostavi dojam nekog (polu)profesionalca. Kad ono - vrti se Firefox s dva prozora i po 15 tabova, Winamp nakrcan s ovakvim materijalom (kao nije muzika u pitanju već Kanađanka u prvih 15 sekundi, žešmo slitmi), pa 3DMark i Unreal 3 svakog drugog vikenda i za sve to treba četiri jezgre na recimo 3.6GHz.
mislim da ljudi pod obradom slika misle malo mjenjanje kontrasta malkice photoshopa da si srede facu da budu jos lijepsi i tako to.... a problem je u tome sto mu se slika ucitava pune 2sec vise od susjeda i tu odmah quad mora da padne..... iskreno ni ja a ni moj otac (projektant koji uvijek kodira bar nekaj neke prastare filmove i slicno) shvaca da mu je quad trenuto previse.... nije ocan.... ali uspije on njega ugusit sa tim svojim autocadom i kodiranjem filmova i zvuka... hocu reci multitasking za drugu svrhu taj proc nije.... u igrama kad sam presao sa amd-a 4600+ x2 na quad nisam vidio osjetnu razliku iskreno mozda 4FPS-a a procovi su na istim mhz.u
a kad sam kupio graficku igre dobile 20 FPS-ova i vise uzas....
ljudi nemojte kupovat quad ako vam trenutno ne treba i ako niste freak da radite 101 posao na kompu odjednom.... A uvijek jednog dana mozete kupit neki quad kad ce vam stvarno zatrebat onda ce te nac i novaca i sredstava za njega....

evo sad skidam seriju sa tv.a kodiram i koristim 41% procesora ni 2 pune jezgre
jurbAs je offline   Reply With Quote