View Single Post
Staro 19.06.2005., 00:32   #96
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Dakle za normalnu reprodukciju ne bi trebalo biti razlike (samo možda kod premotavanja). Nema potrebe direktno snimati na DVD-RAM, pa ni na DVD se obično ne snima odmah nego se prvo prebaci na disk. Tako da u tom pogledu DVD nema prednosti u kvaliteti i padu frejmova. Lijepo sve snimiš na dobar hard disk i onda prebaciš na RAM.
Nemoj me, na HD?

Radi hilander-a sam govorio u relaciji samo DVD medija.

Naravno da je HD glavni izvor za najbolji posao.

No mozda nisi imao prilike vidjeti kako snima dedicirani RAM video recorder., pa je kljucni termin optimizacija. Kad neku kutiju dediciras samo za jednu namjenu i podredjena je svim svojim ustrojem samo za tu stvar, onda je moguce gotovo sve.

U idealanim (vrijeme) uvjetima snimam na masinu (HD) no DVD-RAM je u dediciranoj masini u stanju dok snima savrseno pregledavati vec prije snimljeni materijal, bez da imalo popusi aktivno snimanje, to govori puno o optimizaciji. Kako JVC ima i ugradjeni HD onda je komoditet kad si u zurbi daleko bolji na posebnoj masini. Ostavim za citav tjedan da snima sto me zanima bilo 1 ili koliko god puta treba u danu, jasno + 10 minuta +- jer nasa dalekovidnica je poznata po preciznosti termina svojih emisija

Kod kompa je uvjek vrckasta igra kad ostavljas snimanje 1 od 8 puta ce nesto zabrljati ili specijalnost AIW-a je da cesto snimi u proizvoljnoj rezoluciji i formatu. Recimo iz cista mira te doceka s mpeg-om u bolesno neupotrebljivoj rezoluciji za kvalitetan transfer u DiVX. Tako, ako sam na masini da mogu snimiti direkt, comp je naj deluxe snimac, no, ako je tjedno programiranje, nema sanse u usporedbi sa pouzdanoscu zasebne RAM masine. Taj te nikad ne iznenadi. Da ne govorim o I Frame veselju sa MPEG2 i slicnim cudesima, no dobro, to je stvar iskustva.


Citiraj:
Originally posted by Raven_1
S obzirom da su novi čitači loši kad mi rikne moj pioneer uzet ću još jednu pržu.Pošto već imam za DVD-RW onda ću se odlučiti i za RAM jer sam vidio da je upitna trajnost DVD-a na 80% medija koje sam isprobao. [/B]
Pametno

Citiraj:
Originally posted by Raven_1
Baš sam pri kraju sa testiranjem (šteta što nisam imao više dostupnih pržilica) kvalitete medija pa ću uskoro objaviti članak. To je okvirno za kućnu upotrebu jer za pravo testiranje bi mi trebao malo skuplji uređaj. [/B]
To me bas podsjetilo da i CK sprema jedan clanak o 40A coolerima.
Visage je offline   Reply With Quote