View Single Post
Staro 16.06.2005., 03:58   #88
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by hilander Ako je dvd-ram bolji za podatke (data) a dvd-r za video/audio, koji je format bolji za fotografije.

Ti si to malo sve promiksao i napravio par svojih teorija , dao odgovore na iste i jos sve formulirao svojim sistemom proizvoljne terminologije

Mozda si na skokove letimicno citao sami pocetak teme?
Da se postedim mega pisanja, u ovom slucaju DATA = DATA
Bilo za slike, A/V ili sitotisak pustinjskog Daždevnjaka.
Odgovor na sve je DATA !

Prema tome ako je DVD-RAM neusporedivo kvalitetniji od spomenutih DVD-+R, onda ce takav biti neovisno sto se pohranjuje. Jasno da je daleko povoljnije koristiti DVD-+R jer su skoro pa besplatni naspram jednom RAM-u, pa tako na svakom ostaje da odluci koji su mu prioriteti snimanja i sto je vazno za RAM. RAM savrseno radi sa filmovima, no, DVD-+R su puno brzi za citanje pa ce to mnogima biti vazno ako gledaju filmove bas sa medija.

Takodjer spominjes magnetno zapisivanje???
DVD-RAM koristi istu (phase-change) tehnologiju kao i CD-ROM ili DVD-ROM u polimerskom sendvicu, doduse zbog znatno stabilnijeg pristupa (manje brzine) i visoko selektivnije kvalitete medija radi daleko pouzdanije. Ja sam spomenuo da je on rezultat najboljeg od oba svijeta, MO i Optike, ne u smislu da je punokrvni MO. Ovo je odlicno stivo da shvatis distinkciju >>>>
Visage je offline   Reply With Quote