View Single Post
Staro 21.07.2008., 13:30   #68
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Gradjanin Pregled postova
a onda ste u pravu. sry na nerazumijevanju tematike


p.s. no ipak, gledajuci strane forume i onak, kad mi se da sigove i konfe od ljudi...ili oni vecinom pate da napisu da imaju hi-tech meme ili su naprosto svi odreda glupi kaj su dali novce za kako ono:"za stvarno lošu memoriju". no svi odreda imaju i dominatore i baljistike i hrpu mema koje su ovdje popljuvane...ali nisam vidio da se spominju neke apacer ili slicne meme u konfama. a i naprosto ne vjerujem da su bas svi testovi placeni pa su iskrivljene i slagane performanse na njima.stoga...sry jos jednom na nerazumijevanju tematike


gle Gradjanin, razlike u performansama ima iskljucivo ako gledas taktove na kojima mema radi - a tu onda do izrazaja dolazi ta "kvalitetnija mema" jer ide na vishi takt overclockanjem ili tvornicki postavljenim postavkama.

S druge strane tu razliku skorom da i neces previse osjetiti u svakodnevnom radu jer spada u svega par postotaka (eventualno pri loadanju nekih programcica se to "osjeti").
Tako da ukratko da, vecina ljudi kupuje (i ja medju njima) skuplju memu zbog marketinga, lijepih fancy heatspreadera i preporuka od istih amera koji koriste 1000w napajanje za 8800gt u sli-u


Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova

a svoje pare trosim kako zelim a ne kako gomila na nekom forumu misli da bih trebao.
za ono sto nudi, radi savrseno, skuplja je od drugih memorija jer je brand i jer ima customer support koji stvarno nesto vrijedi. to da li su cipovi elpida, micron ili kita-od-ovce mene kao korisnika ne zanima, ne zamaram se iluzijama da sam "overclocker", dapace sam izraz mi je smijesan a ako sam ista onda sam metalac i pijanac i balkanac i smijem vam se svima koji me ne razumijete, jer platiti cu nesto vise da mi radi, a necu biti super sretan ako ocam memu 11.43% vise sto ocito sve malodusnike ovdje napaljuje

Skorn ako tako doista mislis, cemu onda ovo uzaludno postanje?
Naime ti na ovaj nacin uopce ne ostavljas takav dojam, vec stvaras istu sliku o sebi kakvu je stvorio silent hunter sa svojim velicanjem 9800gtx.
Mislim, ne trebas se nikome opravdavati zasto si dao 300 kn vishe za istu stvar (a je ista) kao i netko drugi - jedino mozda sebi?

Sve u svemu zabavan topic za odmor od posla
Pippincro je offline   Reply With Quote