View Single Post
Staro 06.01.2016., 17:57   #57
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Ne treba brisati ovakve postove, pa glupo je da je forum sterilan. Nitko ne psuje, ne vrijeđa se, samo se razmjenjuju informacije uz malo čvršći govor

Dat ću jednu usporedbu generacija. Baš kod sebe imam tri ponajbolja mobitela iz 2013.
iPhone 5S, Samsung Galaxy Note 3 i Sony Xperia Z1. Po cijeni se Note nekako drži s iPhoneom, iako je generalno koju stoticu jeftiniji. Sony je totalno pao, možeš ga za siću nabavit. Na androidu je tako iritirajuće što svako malo nešto iskoči, pukne wi-fi veza, bloka uređaj, prespora kamera (Sony užasan, Samsung zna nekad zaštekat, iPhone radi besprijekorno i brzo), glupi i iritirajući bugovi (kod Samsunga se ekran neće da upali nakon završenog poziva, na Sonyu se tipkovnica povuče sama od sebe i ne vraća se) i dosta drugih sitnica. Trpim android zbog otvorenosti platforme, ali strpljenja je sve manje.
Čisto bi pristupa radi molio da se ne generalizira (jer tvrdnja je ravna tome da ako su Sanader, Polančec i Kalmeta Hrvati onda su svi Hrvati lopovi, how yes no) pa da se izbjegne riječ svi i umjesto toga navede marka uređaja. Ja u svom radu jesam imao problema recimo sa Prestigiom, ponekim Sonyjem, Samsungom a bome i sa HTCom, ali isto tako i sa Appleom, pa ne generaliziram SVI Androidi, Svi Windows telefoni ili pak Svi iPhoneovi. To podliježe mom ranijem postu o subjektivnosti dojma, pa tako kod nekih nisam imao sreće jednostavno, a kod nekih sam valjda imao sreće.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Fluidnost OS-a, tu nesmiju grijesiti. Pa 6s je telefon koji je u tek u 2015 dobio 2 gb rama a gledaj kako radi
Super, hvala na odgovoru. Samo mala digresija, smatram kako je recimo i Z3 Compact odličan primjer kako Android sa 2GB RAMa može odlično radit. Isto tako smatram da je kod 1GB to već teško moguće dok iPhone generalno odlično radi na 1GB. Naravno, fluidnost, tj. te milisekunde su nekad i bitne, npr. za pozive, moj ima nekad lag kad treba dialat.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote