View Single Post
Staro 17.10.2022., 21:43   #5466
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
pitanjce vezano za gpon ht optiku - obzirom da dosad imam iskustva samo sa "internom" gpon optikom svoje firme.

na ht-ovoj optici na kućnoj instalaciji stoji broj optičke niti u DČ-u. Kod mene na kući su 4 optičke niti, i svaka nit ima zapisan svoj broj niti u centrali.



može li bit da sve niti idu direkt do centrale na patch panel, i da se tamo spajaju na spliter koji se nalazi tamo, a ne na terenu?
svaka adresa ima svoju oznaku splice boxa, pa mi ima smisla da to sve završava na nekom mega velikom patch panelu.



probat ću sa OTDR-om ovu tezu provjeriti, imam jednu živu nit koju ne koristim i jednu praznu nit koja je vjerojatno splajsana, ali ako netko od vas ima neki insider info...?
U zgradama niti idu od stanova obično na patch panel zgrade, a od tamo idu do kvartovske centrale (koja je u nekoj od obližnjih zgrada ili na cesti). Tako da bi se unutar zgrade mogao složiti privatni ilegalni link. Kod kuća su spojevi na stupovima splajsani pa se ne može neka nit ukrasti i prespojiti s konektorima na putu do splittera.
Blagus je offline   Reply With Quote