View Single Post
Staro 06.01.2016., 14:04   #33
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@jacobbb, zakaj si prelazil na 6s kad je pun "mana"?

Osobno sam izjegavao ios (vjerojatno navika od androida).
Al sad na ios9 mogu rec da radi gotovo pa odlicno, ima par sitnica kaj me zezaju na safariju, ostale stvari a da bodu u oci nisam primjetio..

Dal je ios odlican? Spram androida, je... Da ne bi ispalo da sam kontradiktoran, ovo govorim u pogledu cjelokupnog OSa i niegovog rada u svakodnevnom okruzenju iz aspekta prosjecnog korisnika koji nema nekih visih ciljeva a da je vezano za neki posao, znaci surfanje, pozivi, igranje, pozivi i te gluposti..

Dal je bez mana? Nije
Dal steka, trza? Nikako, od sve tri platforme radi najbolje i tu svaka cast eplu, dali su si truda..
Dal me ko tjera da ostanem na iosu? Niko me ne tera, fala bogu ponuda je velika i za svakog se nekaj nadje, taman da mi pukne film, lako se vratim na android

Vidim da pojedincima smeta zatvorenost OSa, opcije su dvije, ostani ili idi, a kolko citam, JB popravlja stvari, odnosno otkljucava vrata..

Brzina i kvaliteta app je defintivno na strani ajfona..
Kao sto rekoh, dual core i dvije gige rade bezprijekorno, u android svijetu s tim speckama ne bi se dobro proveo..

Baterija, cak mogu rec i da je jako dobra, battery drain je sveden na minimum, uspostavljena je sinergija izmedju uredjaja i OSa a krajni rezultat je fantastican..
Takvo sto ima i na androidu al samo nexus linija, opet ne postoji garancija da nece bit stekanja..

Zadnji put sam bio na ios7 (ip5) nije mi se dopao, ovo je sad druga prica (ios9)..
Naravno da ios ima mana, al su manje izrazene neg na androidu..
Vise imam primjedbi na hardver neg na softver..

Naravno da nije sve tak bajno na ajfonu, al to je hardverske prirode, ljuti me, nepostojanje brzeg punjenja, nepostojanje OISa, fullHD ekran, veliki bezeli, nedostatak vece baterije, nedostatak kamera sa vecim senzorom, mogli su komotno izbacit 5.1" ekran normalnih dimenzija..

Al dobro svi ovi nedostatci ce epl kad tad ubacit, ostali grabe velikim koracima napred, a epl ide svojim putem, kolko je dobro tolko je i lose, svjedoci smo promjena koji se dogadjaju u eplu a do jucer su se kleli da ostaju pri svome..

Samo ce bit pitanje vremena kad ce radikalniji zaokret napravit, naravno, sve u svrhu pracenja trendova, ipak od nas zive, jel..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 06.01.2016. u 14:19.
zvonac je offline   Reply With Quote