View Single Post
Staro 11.11.2018., 11:39   #592
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm...taj kuler mi se čini idealan.

Od gornje strane procesora do donje strane diska ima nekih 28-29mm , pa bi sjeo bez problema i ostalo cca 5mm lufta.
Opet ostaje problem s ventilatorom ali obzirom da montira s stražnje strane ,

gornja strana je čista i praktički bi trebalo samo malo laserski rezanog plexija za adapter / za stavit vent malo ustranu.
Ostaje samo mali problem... nabava izbacila cifru od min 330kn...idemo dalje.


Da se bar ovaj orginalni Intel hladnjak spaja drugačije tj. da s gornje strane nema plastični prsten koji drži sami alu blok ...
u tom slučaju bi se dalo primjenit isti koncept ideje kao i s Noctua coolerom - adapter za smontirat ventilator ustranu van nosaca za SSD...

Još jednostavnije bi bilo zaljepit taj vent s 12mm visine onako 'offcentar' na plastični okvir koji drži cooler i teoretski bi stalo u 19mm prostora
ali stranica kučišta nema rupe za ventilaciju a uz kabele od napajanja to bi bilo zafrkano čak i kad bi tu bile rupe za ventilaciju.

Inace , jučer primjetio da je sami disk odvojen malo od limenog nosaca pa sam to malo išao taknit dremelom da ga se može priljubit na sami nosač.
Dobio 2mm na visini ali opet premalo...jer od alu bloka do stranice kučišta ima cca 19mm...u kojem prostoru je disk i limeni nosac.
Poslje toga sam išao pomaknit disk na samom nosacu tj. probio nove rupe i opet korist nikakava a nakon stvrdlanja da glava vijka ima gdje stat ...bože sačuvaj našto to liči.

Uglavnom , odlučio probit rupe na samoj stranici / spontirat SSD na stranicu. Tako ga mogu smontirat teoretski gdje god želim.
ALI gdje ga se god stavilo da stavilo ...zbog veličine kučišta i smještaja procesora na ploči...nema šanse da ne prekriva sami hladnjak.

btw, ovde ima malo više slika samog kučišta a koliko vidim ...čovjeka je mučio isti problem kao i mene - prekratki kabeli.
Što se toga tiče ...jučer malo lemio i to riješio.
Ostaje samo problem coolera i kratkih kabela za napajanje...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote