View Single Post
Staro 10.11.2018., 16:40   #590
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kako ovo složit...

Pokušavam složit računalo minijaturnih gabarita i...
uzeo MSI ploču s intel procom i orginalnim coolerom te LC power kučište.

Nakon šta sam danas napokon odvojio vremena za to sastavit i upogonit - zepelo u startu.



Obzirom na veličinu kučišta ,nisam ni mislio da če iči bez nekog posebnog kulera ...
ali kako vec imam ovaj što dolazi s Intelom , te ventilator od 15mm ,za prvu ruku sam namjeravao skrpat nešto na brzinu.
Da mogu upogonit stvari i vidit kako to šljaka.
I tako odvojio platiku od aluminija te otpilao /odvojio sami ventilator s namjerom da ga alu hladnjak uparim s ovim nižim ventilatorom.
Od 45mm visine došao kuler na 19mm + cca 4mm plastike + 15mm vent.
Obzirom da od procesora do gornje ploče kučišta ima 39mm rekao bi čovjek da je taman.

I bilo bi taman da preko 1/3 proca/kulera ne ide lim koji je namjenjen da drži SSD.
A s Kingston A400 SSDom koji je visok 7mm , sve skupa uzme 10-11mm visine.
Tako da od vrha alu hladnjaka do diska gdje bi trebao sjest ventilator ima možda 9-10mm.

I sad mi treba ventilator te visine ili novi cooler s visinom od max 28-29mm.
Postoji nešto tako?

Da stvar bude malo kompliciranija...ploča ima konektor za napajanje na skroz zajebanom mjestu...
kabel napajanja dosegne bez problema kad nema kulera...s kulerom mora okolo i nedostaje cca par centimetara , tako da mi treba nekakav produžni....

Isto vrijedi i za paljenje /reset /LEDice...


Sažetak situacije , nemogu stavit kuler , ni spojit napajanje a ni 'prekidače' kojim bi to upalio.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote