View Single Post
Staro 03.07.2021., 17:31   #1044
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 826
Citiraj:
Autor satman1w Pregled postova
Mrežna infrastruktura nikad nije smjela ići zajedno sa telekomima - u startu kad su prodali ht skupa sa infrastrukturom je već počinjena nepopravljiva šteta.
Infrastruktura je trebala biti zasebna firma koja svoje kakacitete izbajnljuje svim telekomima pod istim uvjetima.
Onda nebi bilo ovih sranja koja se događaju. Naime.
U Vrapče je tako nedavno stigao VIP sa svojom optikom i ja sav sretan odmah uzmem uslugu (180kuna mjesečno - samo internet bez telefona). Dođe ekipa spoji kabel donese ruter i ja kažem sad ga samo prebacite u bridž i gotovi smo. Ser kenj par telefonskih razgovora i stručnjak s druge strane kaže - optika ne ide u bridž!!! (stvarno je to rekao...)
Nakon mjesec dana odem u VIP centar ispričam cijelu priču, kažem "bridž" jedno pedeset puta, kažem da je nit već u kući i lik se sa svim složi i kaže dolazi ekipa za 10 dana.


Dođe ekipa ponovo i odmah se počnu penjati na stup - oni neznaju čak ni da je nit već unutra!!! O.K. velim dajte ruter prebacite ga u jebeni bridž i da to skinemo s dnevnog reda. Dečko me pita što je to bridž?!?!
Opet O.K. ne mora on to znati... valjda... Opet telefonski razgovor, opet čekanje i opet legendarna rečenica - optika ne ide u bridž!!!
Nazovem Terracom, ispričam priču i lik s druge strane se zahlikne i umre od smijeha kad mu velim da "optika ne ide u bridž" ali mi ne može pomoći jer ne može pustiti uslugu kroz tuđu optiku.
No zahvaljujući neregulaciji infrastrukture za tjedan dan eto prođe i T-comov kabel.... Njihoba usluga je 50 kuna skuplja ako nisi u nekoj govnjivoj magenti i žele ti svakako prodati telefoniju. Ja kažem O.K. ne treba mi ali ajde pustite mi SIP i sve u redu. E, SIP ne može makar je usluga upravo tako došla do mene nego mogu na ruter spojiti "analni" telefon ?!?!?
Koji će mi qratz analogni telefon kad već odavno koristim sip i na jednom trunku imam i brojeva i govornih kanala koliko želim???
Eto sad - zahvaljujući neregulaciji infrastrukture čekam da i Telemach možda prođe sa kabelom pa da čujem njihovu priču.
Terracom koji bi mi uslugu kakvu želim dao odmah, mogu samo sanjati...


Eto znam da je thread star, ali nisam mogao odoljeti a da ovu priču o internetu u Bananalandu ne podijelim s vama...


živjeli
O Terracom-u i njihovoj usluzi bi se mogli romani pisati....
tascam je offline   Reply With Quote