View Single Post
Staro 20.01.2019., 08:00   #331
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Morat ću potražit sutra po webu , to mi je novost da tih uređaja ima . Na 60GHz valna dužina je 5mm a dužina dipola 2.5mm .
Nema tog koaksa koji će to voditi, antene će biti sigurno u milimetrima udaljena od uređaja.
Da , što se tiče prepreka vani na otvorenom je problem drveće itd. ali zato reflektirani signali će nositi sa minimalnim reflektorskim površinama...
Uređaje će sigurno raditi kao iluminatore ispred paraboličnih reflektora...kao sat antene sa LNB
koliko znam, nema "antena" za 60ghz. imaš ili wireless wire (neznam oznaku modela) sa internim pcb antenama, ili LHG koji ima to isto ispred paraboličnog reflektora. toliko su osjetljivi u usmjeravanju da imaju "tx sektore" unutar same kontrukcije antene pa emitiraju samo na tim sektorima.

zrak sam po sebi guši tu frekvenciju, tako da domet nije velik, iako dok ga ima je propusnost 1/1gbit.

jedino - mikrotik je krajnje ne efikasan ovdje. dok ubnt kroz 80mhz kanal gura 400-500mbita, mikrotik kroz 1500mhz gura 2gbita.
kad izađu novi AX uređaji vjerojatno će brzina porasti na 1gbit na 160mhz kanalu. (veći je problem gdje naći slobodan 160mhz kanal... već sad je problem nać slobodnih 40mhz)

inače nv2 na ac opremi ne radi ili radi jako loše. mikrotik si je jedinu svjetlu točku svojih AN uređaja uspio ubit na AC uređajima. jedno kratko vrijeme sam mislio zamijenit AN omnitik sa AC omnitikom , ali sam odustao.
jp_rv je offline   Reply With Quote