View Single Post
Staro 03.12.2008., 11:47   #13
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
ma ne treba 2x8 još...
ako staviš i jednu 12icu da upuhuje zrak, slobodno skini vent sa CPU (pošto je mali 4x4 i nije nešto)
Ispravak: vent nije na CPU nego na chipsetu

Vidim da si za svoj server odabrao (ili ces odabrati) D945GCLF plocu. Preporuka GCLF2, mislim da je 100njak kuna skuplja, a dolazi sa Gbit lanom i dualcore (hyperthreading) atom procom. Doticne nazalost nije moguce pasivno hladiti (oba hladnjaka na ploci sam zamijenio plavim zalmanima). Medjutim kombinacija plavi zalman + nekakav 12 cm vent na 5V je i vise nego dovoljna za <40°C temperature. Nesjecam se tocno gdje sam to vidio, al sam iskopao jedan review gdje je testirano opterecenje te ploce, proca, bila je jos jedna mrezna kartica u kompu, cijela konfiguracija je vukla pri maximalnom opterecenju ~50W. Mislim da je za to nekakav PicoPSU (ako se moze dobaviti kod nas) ili modani adapter od laptopa i vise nego dovoljan.

Meni server primarno sluzi za streamanje sadrzaja u lokalnoj mrezi (kad sestra il stara zele pogledat nekakav film, za slusanje glazbe, itd), te za download torrenta . Kada svi kompjuteri pocnu streamati nes (4 kompa), ovaj disk koji imam (WD5000AAKS) je i vise nego dovoljan za to. Mozes doticni koristiti i kao backup server - u jedini pci slot metnes nekakav RAID kontroler, 2 diska u raid1 i hop! savrsen kucni backup server.

Na svom serveru vrtim WinXP (+filezilla ftp). I vise nego dovoljno za moje potrebe. Mislim da je Win 2k3 server overkill za ovaj komp (ali opet sve ovisi o tvojim potrebama).

Najveci problem ti je, ako planiras shareati nesta ili imati vlastitu web stranicu na serveru, dosta slabasni t-com, iskon, itd. paketi. Upload koji nasi provideri nude u tim paketima je prepre slab za hostanje/upload bilo cega (pogotovo web stranice gdje planiras imati nekoliko posjetitelja u isto vrijeme ).

2 slicice kak to izgleda kod mene (zasad 30 dana uptime, rock solid, sve savrseno sljaka).

Nammoth je offline   Reply With Quote