View Single Post
Staro 01.12.2008., 19:56   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor windman Pregled postova
Ovako, planiram si slozit server, znaci da na njega mogu stavit posme, filmove, da to lipo spojim na net i sheram, da mogu stavit web stranicu, mozda i vise njih. sta se tice konekcije... imam ADSL flat rate, znaci dinamicku IP, to bi rijesio sa NO-ip, da imam staticku(ako sam dobro napravi).
Fino. No neces imati staticki IP, nego ce ti no-ip.com refreshati DNS zapis vezan uz tvoju domenu na tvoj trenutni IP. Racunaj do na 3 minute downtimea svaki dan, ukoliko ti se posreci samo jedan disconnect u danu.

Citiraj:
znaci da komp radi, u sobi mi negdje, da mogu zaboravit na njega al da je tu uvik
Nemoj sobu, stavi u supu.



/snip

Citiraj:
sta gore instalirat? koji OS?
Zavisi s cime si vjest u administraciji. Bojim se da ti je Winodws Server ipak cijenovno overkill za po doma...

Citiraj:
ps. niije iskljucena i mogucnost clustera ubuduce, znaci nekih 3-5 ovakvih ploca.
Kakav tocno "cluster"?

Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Nečeš tako riješiti problem dinamičke ip adrese,niti to što radiš je server.malo si se zaletio u sve to,nije baš tako jedostavno
Bome, ono je sasvim lijep servercic, nema sto. A nikakvih posebnih problema ne ce imati za amatersku kucnu upotrebu...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote