View Single Post
Staro 07.12.2018., 17:26   #129
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Muke po Sandisku

Sahranio sam u godinu i pol dva Sandisk Ultra Flair 64 GB sticka koristeći ih za snimanje programa na DVB-T prijemniku. Problem s tim stickovima je što se nemilice pregrijavaju u radu, pa čak i kad su samo spojeni u prijemnik.

Neki su na njih čak lijepili mini coolere ("ježeve") kao u zlatnim danima overclockinga.

Uzeo nakon toga Sandisk Ultra 64 GB, nije toliko brz kao ova dva prethodna (ne može se istodobno snimati i gledati snimljeni sadržaj, kad je popunjen skoro do kraja svako malo javlja "Device speed too low to record"), i eto nekako traje zadnjih godinu i pol.


No da krenemo napokon na temu, umrla mi je nakon nepunih 6 mjeseci korištenja u mobitelu Sandisk Micro SDXC Ultra Android kartica od 64 GB.


Problem je što je postala read-only, pokušao sam format, chkdsk, diskpart, te Format i Wipe Data u EaseUS Partition Master (za Wipe Data sam dobio poruku successful ali podaci na kartici su ostali netaknuti).

Sreća u nesreći je da se moglo kopirati podatke s nje.


Sad bih trebao prilikom reklamacije ostaviti karticu sa osobnim podacima Linksu, oni će je proslijediti uvozniku a oni Kinezima na mjesto nastanka…tako da to ne dolazi u obzir.


Neću propasti zbog te love (trenutno cca 130 kuna, u trenutku kupovine oko 200 kn), ali nisam pretjerano oduševljen ovakvim razvojem događaja iz razloga što u još dva mobitela doma imamo potpuno istu karticu. Trebam li se zabrinuti ili je ovo samo ''bad luck''?


Ako bih kupio novu karticu sličnu ovoj (za Huawei P10 Lite), koju odabrati? Postoje li neke statistike pouzdanosti ili je sve to više onako – osobna iskustva…
Emissary je offline   Reply With Quote