View Single Post
Staro 20.01.2008., 00:38   #39
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Pa i nije baš tako. Ponekad „ samo“ šmirglanje može da napravi „samo“ problem. Uzmimo recimo Gemin II vazdušni hladnjak, čija je baza obrađena mašinski, promenom fabričke paste sa AS5, ne dobije se skoro ništa, tj. u mom slučaju je CM pasta završavala bolji posao na QX6850 procesu, a sve to u Full loadu, što na kraju nije logično. Tek posle sam saznao zašto je to tako, pore koje se nalaze na bazi uz CM pastu bolje se snalaze sa temperaturama, nego AS5 pasta ( isto to mi je potvrdio i CM). Međutim, dobro ispolirana površina istog tog Gemin II hladnjaka uz procesor koji sam polirao, smanjila je temp za bukvalno 15 C i to sve pri punom opterećenju. Isto tako, ako se pređe samo sa šmirglom i uz korišćenje isključivo AS5 paste, može da dođe do tzv. brazda efekta (kao kod mašinske obrade) i od boljeg hlađenja nema ništa. Veoma dobar primer moje priče je Scythe "INFINITY" vazdušni hladnjak koji poseduje najbolje ispoliranu bazu nego bilo koji vazdušni hladnjak na tržištu ( a gledano kroz arhitekturu pomenuti hladnjak i nije nešto). Svakako, Scythe "INFINITY" u kombinaciji baš sa AS5 pastom, sa procesorom koji ima ravnu površinu jednostavno je oduvao konkurenciju (pre svega se misli na temp. u full loadu). Stoga poliranje igra jednu određenju ulogu u konačnom ishodu, samo kada je AS5 pasta u pitanju, bilo da se „skida“ CPU ili baza hladnjaka.

Evo šta se dobije na jednom zanimljivom vodenom sistemu gde se sve poliralo, od bloka, CPU-a, VGA Bloka,pa čak i Fusion hladnjaka na severnom mostu
http://www.sx-team.com/forum/index.php?showtopic=127
Ovo bi imalo veze isključivo sa fizikalnim svojstvima paste(fluidnost) na zadanoj temperaturi...Iz istih je razloga već 100-put prožvakana teorija o "sazrijevanju" paste na "radnome mjestu",i moguće je da AS5 ima lošija (uvjetno rečeno) "fluidna" svojstva netom po nanošenju.Zato mi je i budalasto vaditi zaključke o odnosu paste A naspram paste B na osnovu kratkoročnih testova...
Ona teorija brazda mi nije baš jasna,mislim kakve to veze ima sa dobrim poliranjem bez polir paste?Sorry,ali ne kontam to...
Btw,ono za čišćenje alkoholom& reakciju sa bakrom...isto ne kontam kakva je razlika u odnosu na benzin,pa obadvoje su organska otapala (a ne samo jedan kako si naveo),dapače,vrlo srodnih fizikalno-kemijskih svojstava,jer bakar je taj koji je uvjetno "problematičan",jer se radi o,generalno,vrlo moćnome katalizatoru kemijskih reakcija za koje baš i nije presudno jel' se radi o nazočnosti alkohola ili benzina...(A vs B).
Ispravite me ako griješim i LP svima.
  Reply With Quote