View Single Post
Staro 06.03.2017., 18:27   #47
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Puno ste mi pomogli savjetima i odabirom, pa da vas ne ostanem duzan za finalnu informaciju.

Imao sam u medjuvremenu priliku neke stvari i testirati i probati, pa sam i na temelju toga donio neke zakljucke za sebe.

Bitna stavka mi je takodjer bila racun/dobavljivost/podrska u HR, pa su i to faktori koji su utjecali na odabir.

Sto se tice komponenti hladjenja/kucista:

Ventilatori: Corsair ML140Pro - skupi su, ali sam sa hrpu strana dobio input da su odlični. Uzeo sam 6 komada, jer planiram zamjenu svih ventova u kućištu + na vodenom hlađenju. Nepotrebno, ali želim unificirati.

Vodeno hlađenje: Bilo je odličnih prijedloga, odabran je Corsair H110i (115i će ići ako bude raspoloživo u trenutku preuzimanja)

Kućište: Fractal Define XL R2. Imao sam ga prilike uživo vidjeti i probati, to je to što želim.

Što je sistemske priče tiče - neću previše u OT. Ryzen je izašao, oduševilo me prikazano, pogotovo kad se cijena uzme u obzir. 1700 i 1800x su mrcine i nude u pola cijene Intelove performanse.

Unatoč pohvalama, neću ići sa AMDom. X99 platforma i Intel će biti, sutra ujutro ide narudžba ako bude sve ok.

Zahvaljujući AMDu i Ryzenu, uspio sam isposlovati muški popust na Intel 6950x.

Ako bude interesa, puknem par fotki kada komponente stignu.
ITStig je offline   Reply With Quote