View Single Post
Staro 18.08.2015., 10:52   #5
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kako blesav test za nepovjerovat, pa naravno da mu nece biti razlika izmedju 8 i 16GB u renderu/editingu i slicno ko ne koristi sav RAM do kraja tj. netreba mu VMem. Nek otovori scenu u Blenderu, Prmieru, Afterima, Photoshopu.... koja guta vise od 10,12,16,20...GB i bit ce jasno koja je razlika. Uostalom kad se radi s takvim aplikacijama ne korisit se samo jedna od jednom nego se multitasking vrti. X puta sam i rendao sa 3 scene odednom u tri instance LW-a ili koristio Adobe mMedia Encoder za export nekoliko timeline montaza dok sam u drugome radio.

Redovito imam upaljen LightWave, AfterEffects i Photoshop u isto vrijeme (izmedju jos nekih manjih). Afteri konstatno rade RAM preview i da imas 1TB RAMa pojeli bi ga ako je timeline dovoljno dugacak i nabacano efekata.

Znaci za IGRE i neki lagani Windows rad naranvo da ne treba cis eod 8GB ali oni koji trebaju citati takav test da bi to utvrdili treba li njima vise od 8GB RAMa isto ne trebaju vise od 8GB RAMa .
Da,ali pošto danas već imaš par igara koje zahtjevaju do 8gb,za vjerovat je da bude uskoro i 8 granično.Čisto iz gamerskog kuta.Sada se isplati uzeti 16gb,nije preskupo.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote