View Single Post
Staro 01.07.2013., 10:56   #75
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
Ne moze se s britanskog ni danas naruciti, ne racunaju nas jos pod eu izgleda :/
Hoće se moći naručivati roba s amazon.de ili uk? Ili .com za nas i dalje?

Inače, što se tiče pozadinskog osvjetljenja kod Kindle PW ja nemam zamjerki. Nije to mobitel pa da ti treba savršen ekran i osvjetljenje. To je svjetlo koje ti pomaže da čitaš. Često čitam u mraku i nemam primjedbi. Dapače, svjetlo je moguće smanjiti i pojačati u 24 stupnja (na najjače svijetli kao baterija).
Pa i inače kad imaš knjigu u ruci svjetlo ti ne pada savršeno ravnomjerno na stranicu.

Uglavnom, od kad imam Kindle PW puno više čitam ( zadnjih 7 mj), a da ne kažem koliko mi je ugodnije kad ne moram držati knjigu u ruci (ona paperback izdanja su dosta nezgodna za držati, pogotovo kod debljih knjiga)

Uglavnom su ljudi rezervirani prema e-čitačima jer misle da "nije isti osjećaj" imati knjigu u ruci ili čitati preko e-readera. Slažem se, nije, meni je e-reader neusporedivo bolji. Ugodniji, puno veći izbor knjiga na dohvat ruke.
Čak bi rekao da su to uglavnom zamjerke ljudi koji inače jako malo čitaju ili to ne rade uopće (takvi po mom iskustvu prvo spominju "miris knjiga" koje e-čitači nemaju).

A što se tiče knjiga na hrvatskom, ima ih, ali samo na crowarezu i sl. (dosta naslova, uglavnom beletristika), pitao sam u algoritmu, sumnjam da će skoro izdavati e-knjige.
šokre je offline   Reply With Quote