View Single Post
Staro 06.10.2020., 13:49   #2811
captainvuki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Solin.
Postovi: 253
Preporuka dijelova za kupnju novog kompjutera

Slazen novi kompjuter,ali nisan siguran koje djelove odabrat.Radicu video obradu u Cyber Link Power Director programu(je li ovaj program brze radi ako ima vise rama ili mu ram nije puno bitan,za igre je dovoljno mislin 16 gb ram),igranje igara u 4k rezoluciji i dizanje na twitch platformu u stvarnon vrimenu.
Graficku vec znan koju cu kupit,2 komada rtx 3090 cin se pojavi verzija sa vodenin blokon od EVGA,ili cu kupit prepravljenu karticu sa Caseking di oni ugradivaju EKWB vodeni blok.
Sta da uzmen,procesor Intel W-3175X ili Threadripper 3970X.
Je li gubin sta ako ove dvi graficke rade na maticnoj ploci koja podrzava PCI-E 3.0 u odnosu na maticnu plocu koja podrzava PCI-E 4.0?
Graficke cu spojit u SLI nacin rada,tako da bi tija izbjec procesor koji ce usporavat graficke da ne rade obe na 100 posto.
Triba mi i prijedlog za kuciste koje je dovoljno da to sve stane unutra kako triba.Nesto san malo gleda kucista i naisa san na ovi model: https://www.thermaltake.com/the-towe...tml#additional
Je li dobro ovo kuciste?
Isto tako ice dvostruki sistem vodenog ladenja i triba mi prijedlog za dvi rtx 3090 u SLI koliki je radijator dovoljan da ih ladi kako triba,je li 360 mm dovoljno?
Kupovacu Hardware Labs radijatore,model koji su prilagodeni za ventilatore sa niskin okretajima,tanka izvedba,pumpe ce bit D5 u kombinaciji sa rezervaron,ne odvojeno.
Procesor ce ic na drugi radijator,s obziron koji cu procesor kupit triba vidit kolika velicina radijatora je potribna.
Jos jedna stvar mi triba ako neko zna di ima to za kupit,mali LCD ekran koji bi ja montira unutar kucista i na njemu bi vrtija samo dva filma sa video izvora,tako da se vidi izvanka sta je na ekranu i nista vise,kako to izvest,to je samo dekoracija.Vida san to po videima na you tube sta radu ovi prepravljaci kucista i vodenog ladenja za PC.
Do 50000 kn mogu najvise platit i vidin da mi vjerovatno u proracun ne moze upast W-3175X.

Zadnje izmijenjeno od: captainvuki. 06.10.2020. u 14:11.
captainvuki je offline   Reply With Quote