View Single Post
Staro 25.09.2016., 21:06   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
Rigovi za mining i ostalo

U planu je investicija nekih 10 tisuća eura u mining rigove... neki će reći da kasnim, ali do sad je već upravo toliko i skupljeno od rudarenja sa samo 8 kartica, sad je plan to pojačati i imati farmu rigova za sljedećih par godina i imati stabilan (?) prihod svaki dan, mjesec, godinu.

Ovdje ne govorim o rudarenju BitCoina koji je odavno postao neisplativ, već o rudarenju alt-coina koji praktički svaki dan se nađe neki novi. Ekipa "vjeruje" u te alt-coine i kupuje ih, a ja ih proizvodim i prodajem za BTC. BTC stoji, i uvijek se može prodati.

Trenutno je "in" Ethereum koji sa potrošenom strujom radi otprilike 50% profita (ako je struje 100 kn potrošeno, 50 kn je čista zarada).

No dobro, da pređem na pitanje... za one koji kuže problematiku...

-Da li raditi dual PSU ili ići na jedno jače napajanje tipa Corsair AX1200 pa gurati 4 kartice po ploči s tim jednim?
-Da li ići na RX 470 ili 480 pošto je neznatno skuplji?
-Klasični riseri x1 na x16 ili USB 3.0 riseri?
-SSD ili HDD? Koliki je wear na SSD ako su algoritmi memory intensive (neki trebaju i po 20 GB virtualne memorije)

Planirao sam Gigabyte-ove ploče bez obzira što Asrock nudi onu svoju PRO BTC ploču... sa Asrockom samo probleme imao... pa bi rađe neku Gigabyticu sa 4 PCI-Express slota umjesto ove sa 6.

Svaki savjet dobrodošao, nije mala investicija niti se ima previše novaca pa bi bilo dobro kupiti dobre komponente odmah.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 02.03.2017. u 20:40.
dakky je offline   Reply With Quote