View Single Post
Staro 27.04.2011., 10:32   #32
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
evo malo utisaka:

Joyplus M778 -mmarko40 (forum.hr):

"Evo da dodam vlastita iskustva na ovu temu.
Budući da se već neko vrijeme šiljim da nabavim tablet, dosta toga sam pratio po našim i stranim medijima, umalo naručio neki kineski tablet putem dhgate.com-a, no rekoh, još ću malo sačekati da nešto dođe kod nas.

I tako, došla u čipoteku ova dva joyplus modela od kojih sam upazario onaj skuplji m778. To je trenutno najbolja kupovina tableta u hrvatskoj, po mom sudu. Uređaj je hardverski pristojno jak, a način izvedbe ne odaje jeftinog kineza. Onog slabijeg je glupost kupovati jer je samo 200kn jeftiniji a puno manje funkcionalniji.

No međutim, ovdje htjedoh skrenuti pažnju na drugu stvar. Imam asusov netbook, i kada sam na terenu, na internet ga kačim preko nokie sa symbianom s60 bilo bluetoothom, bilo wifi vezom (na nokiji je dignut joiku hot spot lite software). Kako android tablet koji sam kupio ima samo wifi povezivost, bio sam ubijeđen kako ću kad nisam doma, na internet ići wifijem od tableta preko mobitela (tethering metoda). No, tu je uslijedilo razočaranje. Android bilo koje verzije namjerno neda vezanje na wifi adhoc, samo infrastructure mod. Google to nije podržao očito u namjeri da pogoduje telekom operaterima ili proizvođačima hardvera kako bi vlasnici tableta potrošili još koju paru.

Eto, to sam htio naglasiti. Ako vam je važna povezivost na terenu, kupite neki tablet sa 3G modulom ili bar ugrađenim bluetoothom. Samo sa wifijem ćete se kačiti doma ili negdje gdje je siguran infrastructure AP. Da sam znao za ovo ograničenje androida, sigurno bih još sačekao sa kupnjom."

• POV Mobii 10" Tegra 2 - kiklopkik29zg (forum.hr):

"Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet.

imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogne google i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2"
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote