Tema: Apple iPad
View Single Post
Staro 31.01.2010., 16:12   #133
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Evo jedan članak iz tipkovnice Apple fanboya.
S obzirom na tabor iz kojeg dolazi, još je i dosta objektivan:
http://www.mackorisnik.com/2010/01/2...eck/#more-6527


Citiraj:
Iako će ga naravno prvi kupovati “gadget freakovi” ovaj uređaj nije namjenjen njima. Kako sam već u komentarima rekao, ovo je meni računalo za nekompjuteraše. Kompjuter za one koji ne žele imati računalo. Danas postoji cijeli niz ljudi koji žele blagodati Interneta, ali ne žele imati računalo, brinuti o njemu i naučiti ga koristiti. Svi oni iPhone korisnici koji koriste računalo samo kad im treba za sinkronizirati iPhone, mame, tate, dede i bake (iz dobrostojećih obitelji naravno). Generalno svi koji žele na internet, a groze se računala su prva ciljana skupina za ovaj i slične (a biti će ih bez brige) uređaje.
Citiraj:
Prodavati će ga dojam koji steknemo kad uređaj vidimo uživo na djelu i prodavati će ga njegova naklonost nekompjuterašima.
Citiraj:
I na kraju ne zaboravimo. Kad je izašao iPod svi su tvrdili da ima puno boljih MP3 playera na tržištu, kad je izašao iPhone bilo je more boljih telefona. I danas ima gomila netbooka/tableta (ne i e-book readera) s boljim tehničkim specifikacijama. Jedini je problem što nisu namjenjeni običnim ljudima.
Koliko god da sam u polemici apple vs. PC uvijek bio na PC strani, apsolutno se moram složit sa svime gore citiranim. iPad je proizvod koji će imat svoje kupce. I mislim da trenutno nema konkurenciju.
I ne znam kaj su se svi digli na zadnje noge povodom njegova izlaska. Te skup je, te je glossy, te nema multitasking, te ovo, te ono... I kaj onda? Nemojte ga kupit i bok. Čemu rasprava uopće? Proizvod nema ono što zahtjevaju vrli pc eksperti s našeg foruma? Pa neće svjet propast zbog toga. Kupite HP Slate kad izađe, taj će vjerojatno nudit sve što trebate.


Al najjače mi je kad se pokrene raspra da je preskup, da je marža 350 %, da su lihvari... Pa daj se odlučite, jel ne valja il je preskup. Ak ne valja, tak je svejedno koliko košta, tak i tak ga ne biste kupili. Ak je preskup, onda bi ste ga ipak željeli imat, zar ne?


Ja ga neću kupit. Zato jer je preskup za ono što nudi. Meni osobno treba više. Da je jeftin, uzeo bi ga, zašto ne. Kupio sam i manje neophodnih stvari u životu. Al da je jeftin, ne bi bio apple. I brand se plaća.


Ali apple nije napravio taj geđet za mene ili nekog drugog pcekspertaša, napravio ga je prvenstveno za bogatog amera kojeg boli kita to što je iPad 20-30 % skuplji od PC ekvivalenta. I tog amera fascinira glossy kućište, brzina rada i OS s kojim i retard može baratat (moram ubacit sliku koju je Bubba stavio u jednom drugom MAC threadu, prejaka je ).


Moja žena ili moji starci bi bili savršene mušterije za taj proizvod. Oni nemaju blage veze o računalima. Ma i masa mladih ljudi koje znam a koji su potpune informatičke neznalice (ne vise svi na ovom forumu, velika većina ljudi su tudumi za računala).


Apple ne kupuju samo fanboyi, kupuju ga i normalni ljudi. Naravno, pričamo o zemljama s visokom kupovnom moći, mi smo irelevantni u cijeloj ovoj priči.


Svi su srali proitv iTunesa, iPoda, pa se sralo protiv iPhonea a nikom od nas ni kuna nije uzeta iz džepa zbog toga pa ne znam što se svi pjene. Dapače, apple je fine milijarde zgrnuo na tome.


To je kao da se počnemo svađat zašto ljudi kupuju mercedes kad za te pare možeš kupit dva dobra auta srednje klase. Ili raspravljat o tome kak ferrari ima 40 litara prtljažnog prostora. To je potpuno besmisleno. Kao što su bile i one rasprave na ovom forumu gdje se ljude ocjenjivalo kakvi su s obzirom na to koji auto voze.


Svaka roba ima svog kupca.

iPad ne valja meni, syssu, toru itd al vjerujte da će se prodat u milionima primjeraka. Ja sam u iščekivanju nekave slične varijante koja će nudit više (ajd barem flash da ima ) i za manje novaca. A sigurno će se pojavit. Jedva čekam.


I nemoj da se sad neki apple fanboy zalijepi za ovaj moj tekst, ja i dalje imam čvrsto mišljenje da bi zagriženi mac useri kupili i govno da im ga Steve Jobs zapakira.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote