Tema: Automobili
View Single Post
Staro 09.11.2019., 23:57   #46862
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Meni na okviru vrata pisu samo dimenzije 225/45 R 17 sa kojima je auto dosao iz tvornice.
Svejedno, kod prve registracije je covjek na tehnickom u prometnu upisao: 195/65 R 15, 205/55 R 16, 225/45 R 17 i 225/40 R 18 kao moguce dimenzije.

Te su dimenzije upisane i u uputama za koristenje, pa pretpostavljam da ih je on sve imao negdje u kompjuteru i samo ih ubacio u prometnu. To valjda ovisi o onome tko napravi prvi tehnicki u RH.
Imaju neki standardi. Čudno da ne piše na vratima. Meni je standard 205/55 R16, a auto je iz tvornice izašao sa 225/45 R17. Svejedno na vratima piše čudo dimenzija i na koliko se pumpaju različite dimenzije s različitim teretom. Navedene dimwnzije pišu i u prometnoj.

Ono što znam, a što se tiče dimenzija koje se upisuju u prometnu; ne moraju sve dozvoljene dimenzije pisati u prometnoj. Ali sve moguće dimenzije možeš dobiti potvrdom u ovlašetnom servisu isključivo prema broju šasije. To se plaća oko 120kn. Onda se ide s tim papirom na izvanredni tehnički, i tamo se upisuje sve što piše na službenom listu iz servisa. I to se isto plaća oko 100kn ako se ne varam.
Tomtam je offline   Reply With Quote