View Single Post
Staro 14.03.2007., 00:04   #33
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Evo kao što sam obečao, testirao sam računalo te zabilježio "Idle" i "Load" temperature procesora! Za test sam koristio program OCCT, program radi tako da izaberete koliko sati/minuta želite vrtiti testove i nakon toga digne CPU usage na više od 99.95%! Temperature sam bilježio sa Core Temp programom zato što mi Everest ne podržava neku od komponenti te se nekaj žali i serucka

Konfiguracija:
Gigabyte DS3
C2D E4300
CoolerMaster HyperTX

Pa evo temperatura:

1) Procesor na default vrijednostima: -sobna temperatura je cca 22 celzija

Na slici lijevo su "Idle" temperature, a na slici desno su "Load" temperature!



Pad temperature na kraju testa sa "Load" na "Idle" vrijednost trajao je 3 sekunde

2) Procesor sa 50% overclockom (sa 1,8GHz na 2,7GHz): - sobna temperatura cca 22 celzija

Na slici lijevo su "Idle" temperature, a na slici desno su "Load" temperature!



Pad temperature na kraju testa sa "Load" na "Idle" vrijednost trajao je 4 sekunde

NAPOMENA: Pošto su gore navedene temperature bile "vrh", nisam se dalje zamarao s testovima. Nakon nekog vremena su mi čak i počele padati za kojih 2-3 celzija!

--------------------------------------------------------------------------------------

Eto, to su moje temperature na procesoru koji je namazan pastom na gore opisani način! Prije sam držao procesor na 3,3GHz i temperature su se kretale oko 56 celzija (Load)! Pošto mi je komp i na 2,7GHz savršeno brz smanjio sam OC te sada imam puno ljepše temperature i duži vjek trajanja procesora!

Ako netko ima pitanja ili primjedbi, samo pišite

PS: Napišite slobodno i svoje temperature, nema veze koji komp imate!
Bartuc je offline   Reply With Quote