View Single Post
Staro 14.05.2018., 08:03   #47
Dundimonio
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 66
T-Mobile odašilje 3G na 900/2100, piše na njihovim službenim stranicama. Pretpostavljam da se većina RH pokriva na 2100 pa pretpostavljam da ti je to frekv. na kojoj se nalaziš kad loviš 3G.


Nikky ti je dao dobar savjet, uzeti router i u njega staviti karticu iz razloga što sam router možeš staviti na npr. tavan da ti bolje hvata signal, a ako podržava vanjske antene, možeš i s njima probati, samo što ti trebaju antene točno za tu frekvenciju (raspon).


Pojačivače čak i da dođeš do njih ne smiješ koristiti. Ne možeš ni sam tražiti HAKOM dozvolu već to radi operator čije usluge koristiš. Npr. u bolnicama se znaju pojačivači postaviti, ali to isključivo radi operator sukladno svojoj poslovnoj politici (čitaj: koliko ljudi na tom mjestu, toliko im se isplati).


Ti osobno ne možeš utjecati na pojačivanje signala na mjestu gdje bi htio imati ok 3G signal konstantan, ali možeš poboljšati prijam (hvatanje) kako je prethodno opisano.


Najbolje bi ti bilo da se obratiš T-Mobile-u i da ih pitaš kakvi su im planovi poboljšanja na tvom području jerbo poboljšanje ide preko konfiguracije ćelija na baznoj stanici ili izgradnjom nove bazne, a to sam T-Mobile odlučuje hoće li i kada.


Jesi gledao kakav ti Vip ima signal na tvom području?
Dundimonio je offline   Reply With Quote