View Single Post
Staro 06.05.2018., 12:12   #4
robinhozg
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
...
ili kontra, da je huawei gazda svemu, ali je mikrotik kao client i davaoc wifi-a
ali mora biti u mreži huawei-a .. a ne da je jedan 192.168.100.x a drugi 88.x
Huawei ima 192.168.100.1 , postavio sam MikroTik na 192.168.100.9 => ne znači li to da je MikroTik dio njegovog subneta?
i onda 192.168.88.x je subnet MikroTika prema mom PC-u..znači nalazi se u mreži Huaweija, ali ima i svoj subnet u kojem je PC i ostali uređaji
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
E sad, šta napravit.. jel imas user i pass od huawei-a? od samog neta, ne modema
dal se modem može u bridge postavit.. ako ne, onda vozi ona ovu drugu soluciju
nemam user i pass..mislim da bi za to morao kontaktirati ISP da mi stavi router u bridge mode tako da bi išao onda na soluciju di je Huawei gazda, a MikroTik client..

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ovisno šta ti je cilj, mikrotik baci u dumb ap mod. svi portovi i svi wlan-ovi u bridge, daj mu statičnu ip adresu u rangu glavnog routera i ćao. portove u ovom slučaju otvaraš na glavnom routeru. ili upali upnp.
tako sam napravio pa mi se dogodilo da je veza pukla i nije se obnovila(IP adresa mu je bila u 192.168.100.9, a mreža glavnog routera je 192.168.100.x)..na mikortiku mi za sva sučelja i portove piše da su bridge..ne znam koje sve postavke moram mijenjati, da li trebam DHCP isključiti možda, di koje DNS servere dodat (defulat gateway ili ovo što mi je ISP rekao), itd..

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ako ti trebaju 2 routera u router modu, onda daj mikrotiku statične adrese i za wan i za lan (naravno NE u istom subnetu jer tada ne radi routing) a na glavnom routeru u opcijama stavi wan ip od mikrotika u DMZ, a portove onda otvaraj na mikrotiku.
ni to ne znam kako bi napravio jer ovaj MikroTik ima milijun stvari za podesit i početnik sam u mrežama..imaš neki tutorial ili "Google is my friend"?
robinhozg je offline   Reply With Quote