Tema: Powerline
View Single Post
Staro 04.03.2015., 16:49   #108
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Imao goste, nisam stigao ništa napraviti što se struje tiče al sam malo pogledao situaciju. Zanimljivo, ping je nešto veći, 4-6 ms, a router Fritz se dobro sporazumijeva sa powerline uređajima i pokazuje neke detalje:



Da ponovim - ta 2 powerline uređaja uređaja su na različitim fazama, između njih su razvodna letva, "phase coupler", 2 automatska osigurača, koja podžbukna kutija i T-kradljivac. Nije loše.

TP-link ima neki powerline utility programčić, koliko kužim pristupa samo ovom prvom koji je spojen na net. Prijavljuje istu brzinu kao Fritz, ima neke osnovne postavke i QoS

Evo konačno sam izbacio T, zamijenio sa novom multiple-šuko utičnicom i staru ugradio na dosad nekorišteno mjesto blizu routera čime sam tog skinuo sa letve. Rezultat:



Još uvijek su različiti osigurači, faze i katovi kuće
Ping je nepromijenjen no u mojem slučaju je nebitan - stvar radi jako dobro

Možda je tu jedna od prednosti tih kvazi-500 mbitnih uređaja. S obzirom da je u lošijim uvjetima brzina među njima pala na cca pola teoretske (ali još uvijek ima itekako rezerve u odnosu na LAN brzinu), možda bi se na 200 Mbitnima to još gore odrazilo, na ispod 100 mbita?
Dac je offline   Reply With Quote