View Single Post
Staro 21.04.2020., 11:27   #1738
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
A usteda sigurno nije 1000 kn, vec sigurno 400-500 kn max (dok kupis sav materijal), pa sad je pitanje koliko ti se da za 500 kn s tim zezati.
2 knauf ploče, malo glazure i siporexa/kamene vune, 400-500kn?

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Upravo tako. Iz mog iskustva, skuplja pita nego tepsija. Radnicima se najčešće taj dio ne da niti raditi (pun k vremena i dolazaka za niš para, pogotovo ako rade u paru) pa smo taj posao davali kooperantima ili prepustili kupcima ako bi se odlučili sami snaći.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa 1000kn uopće nije puno, naprotiv. Sumnjam da će oni išta zaraditi na tome.
Treba netko doći pogledati, premjeriti, pripremiti, pa u nabavu.. tiple, vijci, profili, ploče, vuna, glet masa, žbuka, pituranje. Netko treba 3-4 puta dolaziti, nebitno radi li 1 ili 10 kvadrata.
Tu nikakve računice nema.
Neke firme mi nude to za 500kn, što mi je OK, za toliko mi se ne da da sami radimo.
I nitko neće zbog toga dolaziti 3-4 puta... u jednom danu, ujutro, zatvaraju nadsvjetlo, vrata onda dolaze oko 12-13, umjesto 8-9, i montiraju se vrata.

Drugi dan ili dva dana kasnije se dolaze staviti ukrasne lajsne, futer štokovi, i eventualno mala završna obrada.

I nitko ne dolazi to pogledati i mjeriti zbog nadsvjetla. To je već odrađeno zbog samih vrata. Došli su, pogledali su, mjerili su.
A ić u nabavu tipli, vijaka, profila, glet mase... pa ljudi se time bavi. Moj stari toga ima doma gro, a ti očekuješ da će neka zidarska firma morat ić u nabavku materijala samo zbog mene?? Takve ni ne želim da mi išta rade.

Znači iovako ionako se dolazi 2 puta. I točno dva, bez obzira išlo nadsvjetlo ili ne.


A sad općenito, kužim ja da oni nemaju računicu... ali je bitno dal ja imam računicu.
Isto kao i kad mene šogor pito da me napravim web. Reko sam mu da ne želim jer ću mu morati naplatiti puno previše. Zašto? Jer imam pametnijeg i drugog posla, i ako ću izgubiti par dana (ne toliko na razvoj, koliko na priču s njim, objašnjavati mu da on zapravo ni ne zna šta želi i treba...), ja tu gubim lovu. Lovu koju sam mogao zaraditi negdje drugdje.

Problem što to ide kod mojih staraca, a stari nevoljko plaća majstore (zidare, parketare, stolare, automehaničare) jer on to sve radi sam već 50 godina... zapravo mi je samo trebala potvrda da to je toliko jednostavno koliko moj stari tvrdi, pošto on često podcjenjuje koliko nešto je posla.

Zato su nebitne rasprave jel to isplativo ili nije. Ono što mi je trebalo, a to je dal je to stvarno tako jednostavno kako on kaže, to ste mi pomogli. A sad šta ćemo odlučiti, to još ne znam.

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 21.04.2020. u 11:48.
Elven je offline   Reply With Quote