View Single Post
Staro 25.10.2016., 11:54   #138
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rofellos Pregled postova
Bok,

Kupio sam Sapphire RX 480 Nitro OC 8 gigi.
Krepala mi je prije neki dan, sad je na servisu. Vjerojatno ću dobiti novu pa mogu mjenjati u dućanu i kupiti nvidiu.

Razmišljam o 1060. Koju da gledam kaj ima u ADM-u? Što od proizvođaća?
Jel taj DX11 naspram SX12 tolko banana dugoročno gledano?
Jel Gsync vrijedan 200 eura više od Freesynca?
Nisi li ti i svi ostali kupovali eRiKsice baš zbog DX12 i zaloga za budućnost te milijun grafova i YT videa te uvjeravanja kako su problemi sa driverima drevna prošlost te kako nVidia vara sa DX12 i da će RX480 za 7 godina biti jača 1080Ti u DX12 naslovima?
Kad su to neki spomenuli (između ostalog i ja) da je ljude strah uzimati AMD grafe zbog tih problema koji se evidentno događaju, nazivani smo "bedakima kratkog vida kojima se zamuti pred očima kad vidimo nVidia logo na kutiji".

I onda nVidia živi od hypea

Što se 1060 tiče, uzmi bilo koju osim onih entry level Palit i Gainwarda i ciljaj na 3 godine gare.

Što se Gsynca tiče, osobno nebi dao 200 eura više za taj monitor. A s druge strane freesync je mukte i podrzan u velikom broju monitora. A Gsync je nešto bolji od freesynca. Tu si sam odvaži, iako Gsync na 1060 ne znam koliko se isplati. Ali ti vidi.

Bottom line - ako ideš na 1060 samo zato jer ti je ova riknula, po meni bezveze. Riknut može svaka, ovi 1060 crknutih isto ima gro.
Ali ako su neki drugi razlozi tipa "upikno bi grafu u komp, instalirao drivere i opleo po igrama bez brige i pameti" onda OK.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 25.10.2016. u 12:12.
Brko je offline