View Single Post
Staro 01.03.2018., 09:11   #4734
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Znam, ali nažalost onda nemaš druge nego pričekati da slože Linux drivere kak spada. Mada ni s AMD/ATi karticama nije ništ bolja situacija, također nemaju implementiranu 10bit HEVC podršku. Sirova snaga isto nije neko bajno rješenje, jer čak da se i složi HTPC s npr. Core i7-6700K (kaj je samo po sebi), CPU jednostavno pada na koljena kad je 10bit HEVC reprodukcija u pitanju. Zauzeće sistemskih (CPU + GPU) resursa je blago rečeno apsurdno, a Pentium ili Core i3 modeli nemaju ni najmanje šanse. S tim da Intel čak ima dobro složenu Linux podršku, pa Kaby Lake i Coffee Lake modeli uredno nude kompletnu hardversku akceleraciju za 10bit HEVC, jer u odnosu na Skylake imaju bolji/unaprijeđeni iGPU
Tako je. Samo zadnje generacije intela imaju dobro riješeno ubrzanje 10bit HEVC-a. A isto tako se nadam da su i onaj fram drop riješili.

A što se tiče AMD-a, htio sam vidjeti kako oni stoje. Bolje da nisam :/.

Žalosna situacija što je nvidia tako olako odustala od VDPAU, baš žalosno. Činjenica da jedna mala GT1030 guta šta god i koje god rezolucije joj daš ali pod Linuxom jednostavno ne zna kako je ono, uznemiravajuća.

Ništa, držmo gaće i hope for the best.
Daddy je offline   Reply With Quote