View Single Post
Staro 20.04.2017., 19:13   #9
Touni
Premium
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 69
Slažem se u potpunosti s tobom (Vama), to uopće nije upitno.

Samo sam htio pokazati nekim brojkama ljudima da ta prednost od 2 stope ne postoji uvijek, baš zato što senzori nisu iste tehnologije izrade. Kod usporedbe identičnih senzora to stoji, naravno

Istina, na crop sustavima ne postoje koliko znam nativni objektivi koji su ekvivalentni 70-200mm f2.8, dok se nešto ekvivalentno 24-70mm može naći, ali su također dosta stari objektivi. Naravno postoji odlična sigma, s malo manjim rasponom, ali 1.8 blenda na cijelom zoom području i prikladne je veličine Također postoje i sigma 17-50mm 2.8 i tamron 17-50mm 2.8 s kojima su ljudi u pravilu zadovoljni.

Ja sam iskreno prešao na primeove jer su mi zabavniji i kreativniji i tu sam sasvim sretan svojim izborom.

Iduće što bi htio, ali si ne mogu opravdati kupnju je sony a7 mark II sa Techart Pro adapterom koji može skoro bilo koji stari, manualni objektiv pretvoriti u objektiv s autofokusom.. Znači ugrabim tipa voigtlandera 50mm 1.1 i stavim ga na a7II i imam autofokus koji je bome upotrebljiv.. Ima puuuno zanimljivih i egzotičnih starih objektiva koji su baš posebni, a i novijih objektiva za m mount koji su jako jako dobri i još dobivam autofokus jer mi se neda uvijek zafrkavati s manualnim fokusom..
Touni je offline   Reply With Quote