View Single Post
Staro 28.03.2011., 18:23   #61
Castiel
Banned
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Krepao mi je stari komp star 8 godina pa sam se našao rastrgan u svim mogućim konfiguracijama. Budžet mi je do 5000kn. Frend mi je preporucio ovaj forum za pomoc jer se ne razumijem previše u ovakve stvari. Npr. brine me dal matična ima pravi utor za bas taj procesor i sl.

Evo moje konfe za sad:
grafika - Sapphire ATI Radeon HD6850 ~1300 kn
maticna - Asus p7p55d-e ~1000 kn
procesor - Intel Core i5 760 ~1500 kn
RAM - corsair 2x2GB DDR3 ~ 500 kn
hdd - seagate 160GB, 7200rpm, 8MB cache ~ 250 kn
case - gigabyte GZ-X1, midi, bez napajanja ~ 250 kn
ukupno cca 4800 kn (sve našao na Nabava.net)
Napajanje nisam stavio u konfu jer neznam koliku snagu treba imati.

Komp mi uglavnom treba za igranje igara(crysis, GTA, COD...), gledanje filmova.
Nisam sklon clockanju jer ovaj komp namjeravam duugo koristiti (neznam kako overcloack utječe na životni vijek), ali ako mi dođe na isto onda zašto ne. U konfu sam stavio Crossfire grafičku jer kad se sakupi novaca ću spojiti dvije. Hdd sam uzeo ''samo'' 160GB jer želim više novca na preformanse uložit.

Od starog kompa imam pržilicu miš, tipkovnicu, zvučnike pa mi to ne treba novo. Monitor imam stari sa katodnom cijevi relativno male veličine, doći će novi ali u budućnosti kad sakupim sredstva. Bit će neke srednje veličine da se zna, ako to ima utjecaja na izbor grafičke. Ne preferiram niti jednog proizvođača procesora i grafičkih jer nisam upoznat s vrlinama i manama.
Za sada imam jos oko 200 kn do famuoznih 5000, ali malo preko može ić.
Jel mogu gdje uložit 100-200kn i dobit značajno poboljšanje ili oduzet 100-200kn a ne izgubit niš?
Svaka pomoć je dobro došla.

I još bi pitao, komponente koje kupim, kako to složiti? Jer vjerojatno ću morati ići u različite dućane i onda sumnjam da će mi oni tamo htjet složit robu iz druge trgovine. Ili se to može relativno lako uradi sam?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Castiel. 28.03.2011. u 19:28.
Castiel je offline   Reply With Quote